Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Previous
Next

Hollanda Vize Reddi Hakkında Bilgi

Talep edilen kriterlerin yerine getirilmemesi durumunda, Hollanda vizesi reddi mümkün olan bir durumdur.

Hollanda Konsolosluğu ve Hollanda Büyükelçiliği, ibraz edilen belgelerin yıpranması, yanlış bilgi içermesi, sahte belge kapsamına girmesi, seyahat amacının ispat edilememesi ya da başvuranın daha önce başka bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmesi halinde başvuruları reddetmektedir.

Hollanda Vizesinin Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Reddedilmesi

Seyahat belgelerinin yıpranması ya da sahte olması, vize başvurularının retle sonuçlanmasına yol açmaktadır. Hollanda vize reddi almamak adına sunulan belgelerin orijinal, geçerli ve güncel olması gerekmektedir.

Belgelerin temin edilirken sunulan listede yer alan özelliklere uygun olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Hollanda Vizesinin Seyahat Şartları Amacından Kaynaklı Reddedilmesi

Hollanda vizesine başvuranların, Hollanda vize reddi sebepleri arasında seyahat amacının ve şartlarının belgelerle ispatlanmamasının yer aldığını bilmesinde fayda vardır. Örnek vermek gerekirse aile ziyareti vizesine başvuran kişinin Hollanda’da yaşayan akrabalarına dair belgeleri de eksiksiz ve doğru şekilde sunması gerekmektedir.

Seyahatin şart ve amaçlarına dair belgeler tam sunulsa dahi, yetkililerin inandırıcı bulmaması halinde yine ret durumu söz konusu olmaktadır.

Hollanda Vizesinin Ekonomik Durumdan Kaynaklı Reddedilmesi

Hollanda vizesi başvurusu yapanların seyahat boyunca giderlerini karşılayacak finansal güce ya da desteğe sahip olduğunu, yasal şekilde geliri gösteren belgelerle ispatlamaları gerekmektedir.

Seyahat için yeterli maddi kaynak sunulamaması, Hollanda vize başvurusunun reddine yol açmaktadır.

Hollanda Vize Reddi Hakkında Bilgi
Hollanda Vize Reddi Hakkında Bilgi

Hollanda Vizesinin Schengen Vizesi Süresinden Kaynaklı Reddedilmesi

Schengen vizesi 180 gün içerisinde maksimum 90 gün boyunca konaklamaya izin vermektedir. Kişi geçen 6 ayda Schengen Bölgesi içerisinde 90 gün konaklamışsa bu durumda vize reddi alacaktır.

Hollanda Vizesinin Schengen Giriş Yasağı Kaynaklı Reddedilmesi

Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) vize başvurusunda bulunan kişinin aleyhinde herhangi bir giriş yasağının yer alması halinde başvurular, Hollanda vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Schengen Bölgesi’nde yer alan bir ülkenin giriş yasağı, bölgedeki başa bir ülke için de bağlayıcı özellik göstermektedir.

Hollanda Vizesinin Kamu Güvenliği Kaynaklı Reddedilmesi

Vize başvurusu yapanın Schengen bölgesi üyelerinden herhangi biri içerisinde kamu düzeni, sağlığı ya da güvenliği için tehdit unsuru oluşturması halinde vize talebi ret ile sonuçlanmaktadır.

Hollanda Vizesinin Sağlık Sigortası Kaynaklı Reddedilmesi

Hollanda seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin seyahat edeceği süreyi ve ülkeleri kapsayan bir seyahat sağlık sigortası edinmesi zorunludur. Bu sigortanın istenen kriterlere uygun olmaması ya da geçerliliğinin sona ermesi halinde vizenin reddi söz konusu olacaktır.

Hollanda Vizesinin Kişinin Dönüşüne Dair Şüpheden Kaynaklı Reddedilmesi

Hollanda’dan vize almak isteyenlerin vize geçerlilik süresinin sona ermesinin ardından ülkelerine geri döneceklerine dair yeterince kanıt sunmaları gerekmektedir.

Ülkeden tamamen ayrılma niyeti olduğu düşünülen kişiler için vize başvurusu reddi söz konusu olacaktır.

Hollanda Vize Reddine İtiraz

Hollanda vize reddi itiraz edilebilen bir sonuç olup başvuran kişinin evraklarında eksik ya da yanlış beyan mevcutsa bu bilgileri güncelleyerek vize başvurularını yeniden yapması mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir