Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Previous
Next

NEDİR?

Ülkemiz amacıyla bütün Schengen üye ülkeleri seyahatleriniz amacıyla vize uygulamaktadır. Bunun amacıyla çalışma halinize göre evraklarınızı hazırlayıp, vize müracaatı yapmanız gerekmektedir. Fakat çalışmıyorsanız (ev hanımı, işsiz gibi.) vize müracaatını nasıl yapacağım diye endişelenmenize lüzum yoktur. Çalışmasanız dahi vize müracaatı yapabilmeniz birinci dereceden (anne, baba, kardeş, eş gibi.) çalışan bir yakınınızın masraflarınızı karşılayacağını belirtmesi ve çalışma evraklarını sizin başvurunuz amacıyla toplaması yeterli olmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Hollanda turistik vizesi kişilere en çok 6 aylık olarak verilmektedir. Bu 180 günlük vakit dilimine tekabül etmektedir. Şahısların bu vakit diliminde 90 günlük konaklama hakkı bulunmaktadır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Hollanda turistik vizesi alabilmek üzere kişilerin Hollanda Konsolosluğu’na müracaat yapması esastır. Şahıslara Hollanda vizesi vermek üzere diğer bir mercii yetki sahibi değildir.