Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi

Hollanda Ankara Büyükelçiliği İletişim

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, uluslararası hukuk gereği başkent Ankara’da bulunmaktadır ve Hollanda Krallığı’nın Türkiye’deki resmi diplomatik temsilcisi pozisyonuna sahiptir.

Hollanda Büyükelçiliği yetkileri gereği TC vatandaşların vize işlemlerini ve Türkiye’de yaşamakta olan Hollanda vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini sağlamaktadır. Aynı zamanda iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel, diplomatik, politik ilişkilerin de geliştirilmesi amacıyla faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de ikamet etmekte olan Hollanda vatandaşları pasaport ya da kimlik yenileme, noter onayı gerektiren işlemler, doğum, ölüm, evlilik gibi işlemler hakkında Hollanda Konsoloslukları ve Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’na ek olarak Hollanda Ankara Büyükelçiliği tarafından gerekli desteği alabilmektedirler.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Büyükelçilik, hafta içi her gün saat 09.00 ve 17.00 saatleri arası hizmet vermektedir. Vize bölümü çalışma saatleri ise Pazartesi ve Perşembe günleri 08.45 – 12.30 arası, Cuma ise 08.30 – 13.00 arasındadır.

 

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi 

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Vize Talep Dilekçesi

Büyükelçiliğe yapılacak olan vize başvuruları esnasında ülkeye gerçekleştirilecek olan seyahatin amacını ve şartlarını ifade eden vize talep dilekçesi temin edilmesi gerekmektedir. Hollanda turistik vizesi dilekçe örneği ise şu şekildedir:

HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

Ülkenize ../../…. İle ../../…. tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

Saygılarımla…

Hollanda ticari vize dilekçe örneği ise aşağıdaki gibidir:

HOLLANDA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

ANKARA

Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan………………………….. ülkenizdeki iş ortağımız olan …………… firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../… & ../../….. arasında ülkenizi ziyaret edecektir.

…………’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

Saygılarımızla…

Hollanda Büyükelçiliği Ankara Vize Randevusu

Vize randevuları, Hollanda Büyükelçiliği Ankara tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

Büyükelçilik,  vize başvurularını bu merkezler aracılığıyla kabul edip, vize merkezlerinin başvuru neticesine dair herhangi bir bildirim yetkisine sahip olmadığı bilinmelidir. Vize başvurularının ne şekilde neticeye ulaşacağına dair karar yetkisine sahip kuruluşlar, yalnızca Hollanda Büyükelçiliği ve Hollanda Konsolosluğu olmaktadır.

Vize başvurusu için randevusu olan kişinin randevuda şahsen bulunması zorunludur. 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen vize başvurusu şartları gereği tüm Schengen vizesi işlemlerinde parmak izi verilmesi zorunluluğu getirilmiş olup yine bu tarih sonrasında Hollanda ya da başka bir taraf ülkeden Schengen vizesi alması nedeniyle vize etiketinde VIS ibaresi yer alan kişilerin tekrar parmak izi verme yükümlülüğü yoktur.

Büyükelçilik istisna durumlar dahilinde parmak izi verme işleminin tekrarlanmasını talep edebilmektedir.

Vize başvurusu randevusunda vize için gerekli olduğu belirtilen evraklar da teslim edilmektedir. Ancak Büyükelçilik, başvuru sahibini görüşmeye çağırma ve gerekli hallerde ekstra belge talep etme hakkı taşımaktadır. Kişinin mülakata çağrılması yine şahsen görüşmeye giderek talep edilen bilgileri vermesi gerekmektedir.

Normal şartlarda vize başvurusu randevuları için mülakat yapılması gerekmemekte, bu gibi istisna durumlar başvuru sonuçlanmasının süresini uzatabilmektedir. Normal şartlarda vize başvurularının 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanması beklenmektedir. Ancak vize talep edenlere seyahate maksimum 90 ila 60 gün, minimum 15 gün kala başvurularını yapmış olmaları önerilmektedir.

Hollanda Büyükelçiliği Ankara Vize Başvuru Formu

Vize başvurusu için doldurulması şart olan formun, yetkili Büyükelçiliğin gerekli bilgileri edinebilmesi açısından tam ve doğru doldurulması oldukça önemlidir.

Ayrıca ibraz edilen diğer belgelerle formda yer alan bilgilerin tutarlılık içerisinde olması zorunlu olup, aksi halde yalnızca vize başvurusu iptali değil, ceza amaçlı yaptırımlar da söz konusu olabilmektedir.

Seyahat tarihleri, kimlik ve pasaport bilgileri, konaklama detayları gibi bilgiler tutarlılık arz etmesi gereken bilgilerdendir.

Formun doldurulması için Schengen vizesi standartları kriterleri gözetilerek İngilizce veya Dutch dil seçenekleri mevcuttur.

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Tatil Günleri

Hollanda Ankara Büyükelçiliği, tıpkı Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ile Türkiye’de faaliyet göstermekte olan diğer Hollanda Konsoloslukları gibi Hollanda ve Türkiye’nin resmi tatil olarak kabul etmiş olduğu dini ve milli bayramlarda hizmete kapalıdır.  Hizmete kapalı olunan Büyükelçilik tatil günleri şu şekildedir:

 • 1 Ocak Yılbaşı Tatili
 • 2 Nisan Paskalya Bayramı
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 27 Nisan Kral’ın Günü
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 10 Mayıs Yükseliş Günü
 • 9 Haziran Pentekost
 • 5 Haziran -Ramazan Bayramı
 • 10 – 14 Ağustos -Kurban Bayramı
 • 29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı
 • 25 – 26 Aralık Noel

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Hakkında Bilgi S.S.S

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Adresi Nedir?

Hollanda Büyükelçilik Adresi: Turan Güneş Bulvarı Hollanda Caddesi Numara:5/ 06550/ Ankara

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Telefon Numarası Nedir?

Hollanda Ankara Büyükelçilik Telefonu: +90 312 409 18 00

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Görev Alanı Nedir?

Hollanda Ankara Büyükelçiliği Görev Alanları Büyükelçiliğin herhangi bir görev kapsamı ayrımı olmayıp tüm Türkiye çapında yapılan başvuruları değerlendirmeye alması mümkündür.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı  ziyaret ediniz.

1 cevap
 1. Ceylan
  Ceylan says:

  hollanda konsolosluklar acildimi acaba sevgilim turkiyede kaliyor ama hollandaya gelmek istiyor.

Yorumlar kapalı.