Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek amacıyla Schengen bölgesi içerisinde minimum iki kere aktarma yapmayı planlayan ve ilk aktarmanın Hollanda`da bir havaalanında gerçekleşecek olması halinde, kişiler, Hollanda transit vize sahibi olma yükümlülüğü taşımaktadırlar.

TC vatandaşlarının transit A vizesi türünden muaf olduğu bilinmelidir. Schengen üyesi ülkenin havalimanında uluslararası bir uçuş esnasında aktarma yapılacak ise belli ülkelerin vatandaşları, Hollanda transit vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadırlar.

Hollanda transit vize başvuru sonuçlanması halinde vize sahibi olan kişiler, bu vizenin sağladığı izin kapsamında yalnızca havalimanının uluslararası alanında bekleme hakkına sahiptir. Vize, Schengen bölgesi topraklarına giriş izin sağlamamaktadır.

Hollanda Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi
Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi
  1. Eksiksiz olarak doldurulan, başvuru sahibinin imzasını taşıyan orijinal vize başvurusu formu
  2. Pasaport ( 10 seneden eski olmayan, 2 sayfası vize basımı için boş olan, dönüş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerliliği olan) ve varsa eski pasaport fotokopileri
  3. 2 adet biometrik fotoğraf
  4. Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılan vize talebi dilekçesi
  5. Uçak biletini gösteren belgeler
  6. Gidilecek olan ülkeye dair oturma izni ya da vizenin pasaportta yer alan ilgili sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkenin verdiği diğer giriş izni belgeleri
  7. TC Kimlik fotokopisi
  8. Seyahat sağlık sigortası

One Response

  1. Ekram 16 Temmuz 2021

Give a Comment

Destek Hattı