Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Hollanda transit vizesi hakkında

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Üçüncü bir ülkeye seyahat etmek amacıyla Schengen bölgesi içerisinde minimum iki kere aktarma yapmayı planlayan ve ilk aktarmanın Hollanda`da bir havaalanında gerçekleşecek olması halinde, kişiler, Hollanda transit vize sahibi olma yükümlülüğü taşımaktadırlar.

TC vatandaşlarının transit A vizesi türünden muaf olduğu bilinmelidir. Schengen üyesi ülkenin havalimanında uluslararası bir uçuş esnasında aktarma yapılacak ise belli ülkelerin vatandaşları, Hollanda transit vizesi uygulamasına tabi tutulmaktadırlar.

Hollanda transit vize başvuru sonuçlanması halinde vize sahibi olan kişiler, bu vizenin sağladığı izin kapsamında yalnızca havalimanının uluslararası alanında bekleme hakkına sahiptir. Vize, Schengen bölgesi topraklarına giriş izin sağlamamaktadır.

Hollanda Transit Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi

  1. Eksiksiz olarak doldurulan, başvuru sahibinin imzasını taşıyan orijinal vize başvurusu formu
  2. Pasaport ( 10 seneden eski olmayan, 2 sayfası vize basımı için boş olan, dönüş tarihi itibariyle 6 ay daha geçerliliği olan) ve varsa eski pasaport fotokopileri
  3. 2 adet biometrik fotoğraf
  4. Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılan vize talebi dilekçesi
  5. Uçak biletini gösteren belgeler
  6. Gidilecek olan ülkeye dair oturma izni ya da vizenin pasaportta yer alan ilgili sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkenin verdiği diğer giriş izni belgeleri
  7. TC Kimlik fotokopisi
  8. Seyahat sağlık sigortası

Hollanda Transit Vizesi Hakkında Bilgi S.S.S

Hollanda Transit Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Transit vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezi VFS Global ofislerinden randevu alınmalı ve gerekli evraklar tamamlanarak vize ücreti ödenmelidir.

Hollanda Transit Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda Transit vize ücreti için 80 Euro konsolosluk harç bedeli, 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet ücreti ödenmelidir.

Hollanda Transit Vizesi Hollanda'da Kaç Gün kalmaya izin verir?

Hollanda Transti vizesi sahiplerine 48 saat Hollanda'da kalma imkanı vermektedir. Bu süre içinde vize sahipleri Hollanda'dan transit geçiş hakkına sahip olurlar.

Hollanda Vize Başvurusu sayfamızı ziyaret ediniz.

1 cevap

Yorumlar kapalı.