Hollanda Vize Başvurusu (Güncel Kılavuz)

Hollanda vize başvuru bilgisi

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda, Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkelerden sadece bir tanesidir. Kişiler ilk başvurularında Hollanda’da 180 gün içerisinde 90 gün konaklama imkânı veren Hollanda Schengen müzesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisine ait borda pasaport sahipleri kişiler istisnai durumlar dışında tanınan bu süre olmak ile birlikte, bir daha sonraki Schengen vize başvurularında daha uzun süreler için vize alabilmektedirler.

Hollanda vize başvurusu, Hollanda ülkesinin dış temsilcilikleri olan yetkili makamların yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Yetkili makamların ve büyükelçiliklerin kısa süreli bir vize tipi başvurularına doğrudan yani kendileri şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Hollanda Vize Randevusu İşlemleri

Hollanda vize randevusu ve parmak izin verme işlemleri için kişi vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Ancak Hollanda vizesini sonucunda tek karar yetkisi büyükelçilik ve konsoloslukları aittir. Tam da bu noktada vize merkezi vize danışmanlığı Uzman bir filmi olarak kişiye vize sonucu hakkında karar beyan etme hakkına sahip değildir. Konsolosluk ve büyük elçiliğin vermiş olduğu olumsuz yanıtından da sorumlu değildir.

Vize merkezimize başvuru sürecinin kişinin açısından kolay ve sorunsuz bir yol ile takibini sağlayarak kendisinden vize danışmanlık hizmeti alan başvuru sahibi müşterilerine yardımcı olmak ile yükümlüdür. Hollanda Schengen vizesi ne sahip olmak isteyen kişiler ilk önce mesleki pozisyonunu ve sosyal durumlarına uygun bir vize evrakları ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Seyahat nedenini net bir şekilde belirlenmesine ardından kişi Hollanda vize başvurusunun ilk aşamasından itibaren büyük bir önem arz etmektedir.

Kısa süreli Hollanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler seyahat nedenine göre başvur da bulunacağından dolayı evraklarda baş vuru türü ile alakalıdır. Örnek verecek olursak aile ziyareti adına başvuruda bulunacak kişi, Hollandaya ziyarette bulunacağı yakının tarafından gönderilen davetiye başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Benzer bir şekilde ticari bir neden doğrultusunda Hollandaya gidecek olan kişi ancak bir fuar ya da konferans daveti üzerine seyahat etmesi icap ediyor ise, davet eden kuruluş tarafından bir davetiye yazısı alması gerekmektedir.

Hollanda vizesi almak adına turistik, ticaret, aile ve arkadaş ziyareti, konferans fuar ziyareti kategorilerindeki işlemleri vize merkez aracılığıyla kişi gerçekleştirebilmek dedir. Hollanda vize başvurularında Türkiye sınırları içerisinde bulunan bölge ayrımı yapılmamaktadır. Bu nedenden dolayı kişinin evrakları vize merkezde kargo ya da kurye yoluyla gönderdiği taktirde vize talebi hemen işleme alınmaktadır. Kişi ayrıntılı bilgi için vize merkezleri ile iletişime geçebilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Hollanda vize başvurusunun aslında 3 konuyu beraberinde getirmektedir. İlk önce Hollandaya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat gerçekleştirecekleri tarihe dikkat etmeleri gerekmektedir. Hollanda ülkesine vize başvurusu ne zaman yapılır diye sorulacak olur ise, minimum bir ay öncesinden başvuru yapmak yeterli ve uygun olacaktır.

Yetkili makamların yoğun olmasına bir önlem olarak bir ay önceden başvurması gereklidir ve bu sayede vize işlemleri engele uğramadan ve zaman kaybı yaşanmadan gerçekleştirle bilmektedir. Ancak diğer bir taraftan ise yetkili makamların evrak talep işlem süresi uzayabilmektedir. Başvuru, bu bilgiler doğrultusunda yapılarak hazırlanmalıdır.

İkinci önemli bir konu ise Hollanda vize başvurusunu nereden yapılacağıdır. Hollanda vizesi başvurusu nereden yapılır sorusuna yanıt olarak, Hollanda Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu vize başvurusunu İstanbul ilinde bulunan Hollanda Başkonsolosluğu ve Ankara ilinde bulunan büyükelçilik tarafından kabul edilmektedir. Yetkili makamların çalışma saatleri günden güne değişiklik göstermektedir. Pazartesi ve perşembe günleri saat sabah sekiz ve öğlen 12 arasında olan çalışma saati vize bölümü başvuruları ise pazartesi ve cuma içerisinde sabah sekizden 11 saatleri arasında kabul edilmektedir. En kolay Hollanda vizesi etmenlerin de Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusunu bireysel bir şekilde yapamayacağı düşünülüyor işte en iyisicilik bir danışmanlık hizmeti veren aracı kurumdan destek alınmasıdır.

Merkezde bu danışmanlık kurumlarından sadece bir tanesi olarak bilinmektedir. Vize merkezleri görevli ülke uzmanları kişinin her zaman yanındadır. Uzmanlar tarafından kişinin tarafına yollanacak olan bilgilendirme mailinde kişinin başvurusu ile alakalı hazırlanması gereken evraklar sırasıyla belirtilecektir. Bu evrakların hazırlanıp elden ya da kargo ile vize başvuru merkezleri ülke uzmanları arkadaşlarına gönderilmesi gerekmektedir.

Evrakların güncel olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanıp bilgilendirme kişinin mail ya da telefon ile tarafına yapılmaktadır. Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır sorusuna kişi daha detaylı bir yanıt almak isterse vize başvuru merkezleri ile iletişim haline geçebilme hakkına sahiptir. Hollanda vizesi konusunda başvuru merkezleri nde uzman temsilciler ile kişi iletişim kurabilmektedir vize merkezi nde görevli olan Hollanda vize bölümü temsilcilerini arayarak süreci başlatabilme hakkına sahiptir. Hollanda vizesini ait bilgi maili nde bulunan gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Vize merkezindeki görevli Hollanda vizesi bölümü yetkililer başvuru evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamaktadır ve başvuru dosyasını tamamlamaktadır.

Hollanda Vizesi Evrak Teslim Süreci

Hollanda vizesi adına hazırlanan tüm evraklar kargo ile ya da elden vize merkezi yetkililerine teslim edilmesi gerekmektedir. Hollanda vize bölümü tarafından kişinin durumuna uygun olarak kişiye yönlendirilmiş olan bilgi maili nde bulunan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Dosya hazır bir hale getirildikten sonra yetkili makamlara beyan edilmelidir. Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim tamamen Hollanda vize bölümüne aittir.

Biyometrik bilgilerin beyanında ise Hollanda vize bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden daha sonra herhangi bir Schengen iyi ülkesi parmak izi beyanında bulunmamış ise kişi, vize başvuru merkezine gelerek parmak izi beyan etmek üzere davet edilecektir. Belirtilmiş olan tarihten sonra engel vizesi almış olan parmak izi bilgileri beş yıl süre içerisinde sistem içerisinde kayıt edilmektedir. Kişi bir sonraki yapacak olursan gel vizesi için parmak izi işlemine muhatap tutulmaktadır. Rize merkez yetkilileri, biyometrik verilerini beyan edecek olan kişiler için süreç boyunca asistanlık edecek ve engelsiz bir şekilde başvuru işlemlerini ttamamlayacaktır.

Pasaport tesliminde ise Hollanda’nın yetkili makamları vize departmanı, biyometrik bilgilerini beyan etmiş ve biyometrik verilerini beyan etmeye gerek bulunmayan başvuru yapacak olan kişilerin işlem sürecini tamamladıktan daha sonra üç ya da dört iş günü içerisinde pasaportunun teslimini gerçekleştirmektedir. Kişi resmî tatilleri ve yoğunluğu göz önünde bulundurarak bu sürenin değişeceğini onay vermektedir.

Hollanda seyahati adına Schengen vizesi başvurusunda hazırlanması gereken evraklar arasında bulunan dilekçe İngilizce yazılarak teslim edilmesi gerekmektedir. Dilekçede Hollandaya gerçekleştirilecek olan seyahatin hangi tarihler arasında yapılacak olduğu, ne amaç ile gidildiği ve seyahat masrafları kimin tarafından karşılanacağının da bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Kişinin yazmış olduğu dilekçe içerisinde detaylı bilgilendirmelerin yapılması ve dilekçeyi destekleyecek evrakların ibraz edilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Hollanda vize başvurusu işlemleri sırasında gerekli görülen tüm evrakların yetkili makamlara doğru ve eksiksiz bir şekilde iletilmesi çok önemlidir. Kişinin başvuru sürecini uzatmaması adına, kişi başvuruda bulunmadan önce evrak listesinin güncel olduğundan ve tutarlı olduğundan emin olması gerekmektedir. Kişi büyük bir titizlik ve dikkat doğrultusunda vize başvuru merkezine gitmelidir.

Hollanda Vize Başvurusu (Güncel Kılavuz) S.S.S

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvuruları kısa süreli vizelerde yetkili vize başvuru merkezine, uzun süreli vizelerde Hollanda Konsolosluklarına yapılır.

Hollanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 5-7 iş gününde sonuçlanır.

Hollanda Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Hollanda vizesi almak isteyen kişiler talep ettikleri vize türünde vize evraklarını eksiksiz ve hatasız tamamlamalıdır.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.