Hollanda Schengen Vizesi (Güncel Kılavuz)

Hollanda Schengen vizesi ücreti

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi adına gerekli olan tüm evrakları kişisel, mesleki ve finansal evraklardır. Kişisel evraklar Seher başvuru yapacak kişi tarafından güncel bir evrak listesine göre hazırlanması şarttır. Kişi güncel evrak listesi adına yetkilendirilmiş olan firmalar ve vize başvuru merkezi tarafından iletişime geçilerek öğrene bilmektedir.

Vize merkezleri, Hollanda Schengen vize başvuruları için, Türkiye’de yapılacak olan her başvuru adına doğru evrakları bir araya getirmesi, dilekçe hazırlama, form doldurma ve dilekçe hazırlama gibi işlemleri kişiyi destek amacıyla sağlamaktadır. Ayrıca vize başvuru merkezleri kişi için randevu işlemleri için de hizmet etmektedir.

Bu belirtilenlerin yanı sıra başvuru merkezleri ve başvuru firmaları, kişi bilgilendirme amacı ile yollamış olduğu e-mail ya da SMS aracılığı ile hiçbir şekilde tarafında kişiden herhangi bir bedel talep etmemektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacak olan kişi başvuru merkezlerinin ya da firmaları arayarak gerekli evrakların güncel listesine ulaşabilmektedir.

Hollanda Schengen Vizesi Adına Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Pasaport: kişinin pasaportunun en son on yıl içerisinde bir geçerlik tarihine sahip olması gerekmektedir.10 yıldan eski olan pasaporta ile kişiye hiçbir şekilde Hollanda aşağı gelmez ise başvurusunda bulunamamaktadır. Bu nedenden dolayı pasaportun yetkili makamlar tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportun içerisinde eksik sayfaların bulunması ya da pasaportun yırtık olması ve bunun beraberinde deforme olması kişinin yine başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi alın engel olmaktadır. Bu neden doğrultusunda kişi farklı sebepler ile pasaportumu yenilenmesi gerekmektedir. Pasaportun içerisindeki Hollanda Schengen vizesi işlenebilir olması açısından en az iki adet sayfanın vize için boş bulundurulması gerekmektedir. AyrıcaKişinin pasaportunun da Hollandadan döndükten sonra üç ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.
  • Biyometrik fotoğraf: kişinin son güncel halini ve son altı ay içerisinde çekilmiş ona iki adet biyometrik fotoğrafında yetkili makamların talep etmiş olduğu doğrultuda evrak dosyasını içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir. Konsolosluğun belirtmiş olduğu ölçüler doğrultusunda, arka fonu beyaz olması ve kişinin net bir şekilde gözükmesi önemli etmenlerden sadece bir tanesi. Diğer bir konu ise, kişi son altı ay içerisinde bir fotoğraf çekilmiş ve pasaporta işletmiş ise, ya da herhangi bir belge de kullanmış ise kişinin biyometrik fotoğrafı kabul edilmemektedir. Bu nedenden dolayı kişi tekrardan biyometrik fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Ancak kişi dini inanç sebebiyle başını örtme gereği hissediyor ise, fotoğraf içerisinde alnının ve çenesini net bir şekilde gözükmesi gerekmektedir. Kimlik fotokopisi: kişinin kimlik bilgilerinin yer aldığı Türkiye vatandaşına ait olan kimlik belgesinin, ön ve arka yüzünün iki adet renkli bir şekilde taranmış fotokopisi de başvuru dosyası içerisinde yer alması gerekmektedir.
  • Seyahat sağlık sigortası: başvuruda bulunacak olan kişinin bütün Schengen ülkelerini kapsayacak bir 30.000 Euro teminat olan seyahat sağlık sigortasını ihtiyacı vardır. Ancak bu seyahat sağlık sigortası 20 Euro karşılığında da yetki sahibi edilmiş olan vize merkezleri vize başvuru firmaları tarafından sağlanabilir.
  • Rezervasyon bilgileri: başvuru yapacak olan kişinin seyahat süresi boyunca konaklayacağız otelin mi gidecek oldu uçak biletinin rezervasyon çıktı belgeleri başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapar kişinin uçak bileti üzerinde bulunan gidiş ve dönüş tarihlerinde net bir şekilde belirtilmesi zorunludur.
  • Hollanda vize başvuru formu: başvuru yapacak kişinin bu formu doldurur iken oldukça dikkatli bir şekilde formu doldurması gerekmektedir. Herhangi bir bilginin eksikliğinde ya da tutarsızlığında beyan edilmesi durumunda başvuru yapacak olan kişinin bizi değerlendirme süreci negatif bir şekilde sonuç bulmaktadır. Ayrıca form içerisinde yer alacak hatalı bilgilerin beyan edilmesinin akabinde, yetkili makamların kişi hakkında cezai işlem yaptırma uygulaması hakkına da sahiptir. Tüm bu nedenlerden dolayı kişi titiz ve oldukça dikkatli bir şekilde başvuru formunu doldurması ve vize uzmanlarının tarafına beyan edilmesi gerekmektedir.
  • Finansal evrak belgeleri: kişinin son üç aya ait şahsi banka hesabındaki banka hesap hareketlerinin beyan edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin üzerine herhangi bir mülk ya da bir mal varlığı var ise bunların tapusu ve araç ruhsatı gibi evraklar başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.

Hollanda Schengen Vizesi Nedir ve Schengen Vizesi Alınırken Süreç Nasıl İşlemektedir?

Hollanda Schengen vizesi, kişilerin 180 günlük bir süre zarfı içerisinde gerçekleştirecek oldukları 90 günlük bir süreyi aşmamak kaydıyla verilmiş olan kısaTip bir vize türüdür. Schengen alanı içerisinde bulunacak olan ülkelerin havalimanlarından transit ülkeye, asıl ülkeye gidilecek olan seyahat nedenleri ile havaalanı transit vizesi de Schengen vizesi türü içerisine girmektedir. Hollanda Schengen vizesi ise, vize süresini geçerliğinin korunduğu süre zarfı içerisinde başka bir Schengen ülkesine ziyaret etme hakkına da sahiptir.

Hollanda Schengen vizesi için kişinin kullanacak olduğu pasaportun, seyahat tarihinin Bitişinden itibaren üç ay daha mevcut geçerliliğini koruması şarttır. Tüm bunların yanı sıra kişinin pasaportunun en son geçerlilik tarihi de son on yıl içerisinde olması gerekmektedir.

On yıldan eski olan pasaportla İle kişiye başvuruda bulunma hakkına sahip değildir. Vize başvuru işlemleri sırasında faaliyet gösterecek olan pasaport yırtık ya da deforme olmuş ise başvuru yapacak olan kişi pasaportunu yenilemesi gerekmektedir.

Ayrıca bu belirtilenlerin yanı sıra, kişi daha önceden Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirmiş ise, Hollanda Schengen vizesi başvuru işlemlerinde eski Schengen pasaport fotokopilerini çıktılarını da başvuru dosyası içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir.

Hollanda Schengen vizesi, yetkili mercilerin görevlendirilmiş oldukları vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları aracılığı ile alınmaktadır. İstisnai durumların dışında ise kişi bizzat başvurularını yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezlerine ya da firmalarına yapması gerekmektedir.

Ancak kişi uzun süreli bir vize başvurusunda bulunacak ise, kendisi konsolosluğa giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin haricinde ise konsolosluk Hollanda Schengen vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir.

Kişinin de uygun bir vize türüne bağlı olarak durumuna bağlı engelimiz ise adına gereken evrak listesine de başvuru merkezleri tarafından iletişime geçerek ulaşabilme hakkına sahiptir. Ancak kişi daha önceden bir Schengen vizesi ne sahip ise Schengen prosedürü gereğince, bizzat başvuru merkezlerine ya da vize başvuru firmalarına giderek biyometrik bilgilerinin beyanında bulunması gerekmektedir. Hollanda engel kısa süreli bir vize kategorisi olarak bilinmektedir.

Schengen vizesi kurallarına göre kişi, 180 günlük süre içerisinde bulunan 90 günlük bir süreyi aşmamak koşulu ile seyahat gerçekleştirme hakkına sahiptir. Ayrıca burada pasaporta sahip olan kişilerin kesinlikle Hollanda Schengen vizesi işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişi, özel bir pasaporta sahip ise 180 günlük bir süre içerisinde bulunan 90 günü geçmemek koşuluyla vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Ayrıca Hollanda vizesi adına tek girişli ve çok girişli bir vize verilebilmektedir. Kişilerin giriş sayısı sadece bir olarak gösterilir. Kişi çift ya da daha çok bir girişte Schengen vizesi geçerlik süresi boyunca birden fazla Hollanda ülkesine giriş yapabilme hakkına sahiptir. Hollanda Schengen vizesi sonuç alma süresi ise konsoloslukların ve büyükelçiliklerin yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Hollanda Schengen Vizesi (Güncel Kılavuz) S.S.S

Hollanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Talep edilen vize türüne göre vize evrakları eksiksiz ve hatasız hazırlanmalıdır.

Hollanda Schengen Vizesi Süresi Nedir?

Kısa süreli Hollanda Schengen vizesi 180 gün içinde 90 gün Hollanda'da kalma imkanı tanır.

Hollanda Schengen Vize Ücreti Nedir?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi konsolosluk harcı 80 Euro, vize başvuru merkezi hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.