Hollanda Vize Ücretleri 2021

Hollanda Vize Ücretleri 2021

Hollanda Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

hollanda vize ücretleri

Hollanda vizesi alırken uzun süreli mi yoksa kısa süreli mi oluşu ücreti etkilemektedir. Hollanda Konsolosluğuna teslim edilen evraklar aşamasında da belirli makamlara bir ücret ödemesi yapmaktasınız. Schengen vizesi kapsamında bulunan kısa süreli ticari ya da turistik geziler, vize ücretleri ile daha uzun süreli D tipi vize türlerindeki ücretlendirmeler birbirinden farklı olmaktadır.

Genel olarak Hollanda’ya yapılacak olan seyahatlerde harç ücreti olarak; turistik, şoför, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel vize türlerine 80 euro ödemektesiniz.

Eğer acil bir sebepten dolayı express vize ile Hollanda’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız 170 Euro + KDV oranını ödemek zorundasınız.

Başvurularını sırasında Konsolosluk, Kaymakamlık ve Dışişleri Bakanlığı’na yapacağınız tüm yönlendirme aşamalarını ve ücretlendirmelerini sizin yerinize vize ofisi tüm aşamaları deneyimli ve tecrübeli kadrosu ve uzmanlıkta sağlamış olduğu birikim ile tüm süreci tamamlamaktadır.

Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şey; Schengen bölgesi ülkeleri dahilindeki anlaşma içerisindeki bir ülke olduğudur. Hollanda vizesini eğer kişi resmi bir pasaporta sahip ve 90 güne kadar konaklamada bulunacaksa vize almadan da bu ülkede yani Hollanda’da konaklayabilmektedir.

Hollanda vize başvurularında pasaport oldukça önemlidir. 10 yıldan daha eski bir pasaport kabul görmezken kişinin ülkeden dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olması da gerekmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle kişinin ekonomik durumu oldukça önemlidir. İlk defa başvuru yapacak olan kişiler için de bir parmak izi sistemi kullanılır. Bunu da Konsolosluğa teyit etmek gerekir. Hem zaman kaybı yaşamamak hem de ilk başvurunuzun hızlı bir şekilde değerlendirilmesini istiyorsanız, maddi durumunuzun iyi olduğunu tekrar gözden geçirmelisiniz ya da sizin adınıza sponsor olabilecek bir kurum bulmalısınız. O bir kişi de olabilmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle seyahat sigortası, ulaşım ve konaklamadaki tüm ayrıntılara dikkat edildiği bilinir. Tüm bu aşamaları eksiksiz bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Hollanda Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Yurt dışına çıkış planınızı içerisinde Hollanda’yı tercih etmiş olabilirsiniz. Bu süreçte vize alım aşamaları çok da kolay değildir. Belirli kriterleri gerçekleştirebilen kişilere ancak verilebilir. Kısa süreli vize alımları daha kolay olurken uzun süreli ve oturma iznine varacak tarzda bir vize alım süreci de daha detaylı bir aşama gerektirmektedir.

Böyle bir durumda sizin yerinize tüm bu süreci yönetebilecek acente ve firmalar bulunur. Vize ofisi de sizin yerinize tüm bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetip, yönlendirebilecek bir firmadır.

Hollanda’ya çıkışlarda vize alım sürecinde şu tarz sorunlarla karşılaşılabilirsiniz.

  • Kişi hazırlamış olduğu evrak listesini eksiksiz hazırladığını düşünebilir. Böyle bir durumda hiçbir eksiğiniz olmadığını düşündüğünüz halde red cevabı alabilirsiniz. Bunun sebeplerinden birisi; evraklarınız içerisinde tarih noktasında hatalar yapmış olmanızdır. Birbirleri ile çakışan uçak rezervasyonu, Hollanda’da bulunma süreci, Hollanda’da kalacağınız otel rezervasyonu süreci gibi tarihin bulunduğu yerlerdeki yapacağınız çatışmalar sebebiyle red alabilirsiniz.

  • Tüm belgelerinizin hazır olduğunu düşünüyorsunuz. Hollanda Konsolosluğuna da başvuruda bulundunuz fakat vize harcını öderken eksik yatırma durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda başvurunuzda evraklar eksiksiz olsa bile dikkate alınmayacaktır.

  • Bir de yatırmanız gereken vize zamanını kaçırmışsanız, vize başvuru ücretini ödemediğimiz için de yine dikkate alınmazsınız.

  • Hollanda vize alım süreçlerinde karşılaşılabilecek sorunlardan biri sicilinizdir. Eğer siciliniz de geçmişe dair bir suç kaydı bulunuyorsa bu sizin vize alım sürecinizi baştan engelleyici bir unsur olacaktır. Bu sizin dahil olmadığınız belki ufak olarak gördüğünüz bir durumda olabilir. Vize alım süreçlerinde bu büyük bir engel olarak kabul edilmektedir.

Hollanda Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

Hollanda Schengen vizesi kullanılabilecek uçuş yapılabilecek ülkelerden birisidir. Hollanda vizesi alırken özellikle yurt dışına çıkışınızın sebebi acil bir durumdan kaynaklanıyorsa daha kısa sürede başvurularınız değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun için Hollanda express vizesi adı verilen bir vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

Genellikle başvurularınız biyometri işlemi denen aşamaların hemen ilk gününde randevu verilerek alınabilmektedir. Özellikle bu express vizeyi kullanabilmek isteyen kişilerin kısa süreli olarak Hollanda’yı ziyaret ediyor olmaları gerekir.

Tüm vize alımı aşamalarında daha kısa sürede ve daha hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak vize ofisi firmamız ile yapacağınız karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda alacağınız vize türünü ve istediğiniz yönergeleri bildirerek tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlayabilmekteyiz.

Hollanda Vizesi Otel Rezervasyonu

Hollanda ziyaretiniz sırasında konaklama türünüz vize alım aşamasında oldukça önemlidir. Yapacağınız otelde rezervasyonunuz Hollanda’da kalacağınız seyahat süresi ile eşzamanı içermelidir. Özellikle vize başvurularında bu iki sürecin birbirleriyle orantılı bir şekilde oluşu ve doğru bilgiler verilişi oldukça önemlidir. Yani yapacağınız otel rezervasyonu tarihi ile yazmış olduğunuz başvuru dilekçesindeki tarihin birbirleri ile uyumlu olması şarttır.

Bunun için internet üzerinde pek çok site Hollanda’da uygun otel önerir. Ek başvuru yapmanızı sağlamaktadır. Tüm bu süreçte otel rezervasyonuna varıncaya kadar aşamaları sizin adınıza vize ofisi gerçekleştirebilir.

Hollanda Vizesi Pasaport Geçerliliği

Hollanda vizesi için alacağınız pasaport başvurularını uygun tarihte yaptıktan hemen sonra elde ettiğiniz pasaportun süresi başlamaktadır. Hollanda’ya çıkışlarda pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması şartı ile kabulü geçerlidir. Alacağınız pasaporta en az 2 sayfanın boş bir şekilde bulunuyor olması da aranan şartlardandır.

Hollanda Vize Ücreti Soruları

Hollanda Vize Ücreti 2021 Ne Kadardır?

Vize ücretleri genellikle zamlanmayan kalemlerdendir. Bu yüzden her araştırmada aynı miktarı görmeniz normladır. 110 euro olan vizeye hizmet ücreti dahil değildir. Ancak hizmet ücretini de vereyim derseniz 30 euro da vermeniz gerek.

Hollanda Pasaport Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda pasaport için belli süreler koymuştur. Bu sürelere göre ücretlendirme yapılmıştır. En düşük süre 6 aylıktı ve onun tutarı 45 avrodur. 4 ila 10 yıl geçerli olan pasaporttun fiyatı ise 105 avrodur. 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl olan çeşitler de mevcuttur.

Give a Comment

Destek Hattı