Hollanda Vize Ücretleri 2023

Hollanda vize ücret nedir

Hollanda Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

Hollanda vizesi alırken uzun süreli mi yoksa kısa süreli mi oluşu ücreti etkilemektedir. Hollanda Konsolosluğuna teslim edilen evraklar aşamasında da belirli makamlara bir ücret ödemesi yapmaktasınız. Schengen vizesi kapsamında bulunan kısa süreli ticari ya da turistik geziler, vize ücretleri ile daha uzun süreli D tipi vize türlerindeki ücretlendirmeler birbirinden farklı olmaktadır.

Genel olarak Hollanda’ya yapılacak olan seyahatlerde harç ücreti olarak; turistik, şoför, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel vize türlerine 80 euro ödemektesiniz.

Eğer acil bir sebepten dolayı express vize ile Hollanda’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız 170 Euro + KDV oranını ödemek zorundasınız.

Başvurularını sırasında Konsolosluk, Kaymakamlık ve Dışişleri Bakanlığı’na yapacağınız tüm yönlendirme aşamalarını ve ücretlendirmelerini sizin yerinize vize ofisi tüm aşamaları deneyimli ve tecrübeli kadrosu ve uzmanlıkta sağlamış olduğu birikim ile tüm süreci tamamlamaktadır.

✅ Hollanda Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

 

Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şey; Schengen bölgesi ülkeleri dahilindeki anlaşma içerisindeki bir ülke olduğudur. Hollanda vizesini eğer kişi resmi bir pasaporta sahip ve 90 güne kadar konaklamada bulunacaksa vize almadan da bu ülkede yani Hollanda’da konaklayabilmektedir.

Hollanda vize başvurularında pasaport oldukça önemlidir. 10 yıldan daha eski bir pasaport kabul görmezken kişinin ülkeden dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olması da gerekmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle kişinin ekonomik durumu oldukça önemlidir. İlk defa başvuru yapacak olan kişiler için de bir parmak izi sistemi kullanılır. Bunu da Konsolosluğa teyit etmek gerekir. Hem zaman kaybı yaşamamak hem de ilk başvurunuzun hızlı bir şekilde değerlendirilmesini istiyorsanız, maddi durumunuzun iyi olduğunu tekrar gözden geçirmelisiniz ya da sizin adınıza sponsor olabilecek bir kurum bulmalısınız. O bir kişi de olabilmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle seyahat sigortası, ulaşım ve konaklamadaki tüm ayrıntılara dikkat edildiği bilinir. Tüm bu aşamaları eksiksiz bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Hollanda Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Yurt dışına çıkış planınızı içerisinde Hollanda’yı tercih etmiş olabilirsiniz. Bu süreçte vize alım aşamaları çok da kolay değildir. Belirli kriterleri gerçekleştirebilen kişilere ancak verilebilir. Kısa süreli vize alımları daha kolay olurken uzun süreli ve oturma iznine varacak tarzda bir vize alım süreci de daha detaylı bir aşama gerektirmektedir.

Böyle bir durumda sizin yerinize tüm bu süreci yönetebilecek acente ve firmalar bulunur. Vize ofisi de sizin yerinize tüm bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetip, yönlendirebilecek bir firmadır.

Hollanda’ya çıkışlarda vize alım sürecinde şu tarz sorunlarla karşılaşılabilirsiniz.

 • Kişi hazırlamış olduğu evrak listesini eksiksiz hazırladığını düşünebilir. Böyle bir durumda hiçbir eksiğiniz olmadığını düşündüğünüz halde red cevabı alabilirsiniz. Bunun sebeplerinden birisi; evraklarınız içerisinde tarih noktasında hatalar yapmış olmanızdır. Birbirleri ile çakışan uçak rezervasyonu, Hollanda’da bulunma süreci, Hollanda’da kalacağınız otel rezervasyonu süreci gibi tarihin bulunduğu yerlerdeki yapacağınız çatışmalar sebebiyle red alabilirsiniz.

 • Tüm belgelerinizin hazır olduğunu düşünüyorsunuz. Hollanda Konsolosluğuna da başvuruda bulundunuz fakat vize harcını öderken eksik yatırma durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda başvurunuzda evraklar eksiksiz olsa bile dikkate alınmayacaktır.

 • Bir de yatırmanız gereken vize zamanını kaçırmışsanız, vize başvuru ücretini ödemediğimiz için de yine dikkate alınmazsınız.

 • Hollanda vize alım süreçlerinde karşılaşılabilecek sorunlardan biri sicilinizdir. Eğer siciliniz de geçmişe dair bir suç kaydı bulunuyorsa bu sizin vize alım sürecinizi baştan engelleyici bir unsur olacaktır. Bu sizin dahil olmadığınız belki ufak olarak gördüğünüz bir durumda olabilir. Vize alım süreçlerinde bu büyük bir engel olarak kabul edilmektedir.

hollanda vize ücretleri

 •  

Hollanda Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

Hollanda Schengen vizesi kullanılabilecek uçuş yapılabilecek ülkelerden birisidir. Hollanda vizesi alırken özellikle yurt dışına çıkışınızın sebebi acil bir durumdan kaynaklanıyorsa daha kısa sürede başvurularınız değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun için Hollanda express vizesi adı verilen bir vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

Genellikle başvurularınız biyometri işlemi denen aşamaların hemen ilk gününde randevu verilerek alınabilmektedir. Özellikle bu express vizeyi kullanabilmek isteyen kişilerin kısa süreli olarak Hollanda’yı ziyaret ediyor olmaları gerekir.

Tüm vize alımı aşamalarında daha kısa sürede ve daha hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak vize ofisi firmamız ile yapacağınız karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda alacağınız vize türünü ve istediğiniz yönergeleri bildirerek tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlayabilmekteyiz.

Hollanda Vizesi Otel Rezervasyonu

Hollanda ziyaretiniz sırasında konaklama türünüz vize alım aşamasında oldukça önemlidir. Yapacağınız otelde rezervasyonunuz Hollanda’da kalacağınız seyahat süresi ile eşzamanı içermelidir. Özellikle vize başvurularında bu iki sürecin birbirleriyle orantılı bir şekilde oluşu ve doğru bilgiler verilişi oldukça önemlidir. Yani yapacağınız otel rezervasyonu tarihi ile yazmış olduğunuz başvuru dilekçesindeki tarihin birbirleri ile uyumlu olması şarttır.

Bunun için internet üzerinde pek çok site Hollanda’da uygun otel önerir. Ek başvuru yapmanızı sağlamaktadır. Tüm bu süreçte otel rezervasyonuna varıncaya kadar aşamaları sizin adınıza vize ofisi gerçekleştirebilir.

Hollanda Vizesi Pasaport Geçerliliği

Hollanda vizesi için alacağınız pasaport başvurularını uygun tarihte yaptıktan hemen sonra elde ettiğiniz pasaportun süresi başlamaktadır. Hollanda’ya çıkışlarda pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması şartı ile kabulü geçerlidir. Alacağınız pasaporta en az 2 sayfanın boş bir şekilde bulunuyor olması da aranan şartlardandır.

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda vize ücreti, vize türüne göre farklılıklar göstermektedir. Hollanda altı yaş altında bulunan çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir. Hollanda konsolosluğuna belirtmiş olduğu kriterler doğrultusunda vize ücreti konsolosluk harç ücretini ve vize başvuru merkezi bedellerini kapsamaktadır. Hollanda vize başvuruları ise bize başvuru merkezi tarafından kabul görmektedir. Kısa süreli yani Hollanda Schengen vizesi kapsamı içerisinde bulunan turistik, aynı ziyareti ve ticari vize ücreti uzun süreli vize türlerinden farklı olmaktadır.

Vize alımı esansından, Hollanda vizesi ücretinin Hollanda konsolosluğu ve bize başvuru firmaları tarafından onay edilmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin yapmış olduğu başvurusunun öncelikleri sıralamak, engelsiz bir Hollanda vize başvurusu gerçekleştirmek adına güncel biz de ücretli için kişi vize başvuru merkezileri iletişime geçmesi gerekmektedir.

Hollanda vize danışmanlık ücretleri vize merkezi tarafından 30 Euro olarak ek hizmetler tarafından belirtilmektedir.

 • Hollanda turistik vize 105 Euro
 • Ticari vize 105 Euro,
 • Transit vize 105 Euro,
 • Ziyaret vizesi 105 Euro,
 • Kültürel vize 105 Euro,
 • Şoför vizesi 105 Euro,
 • 6 yaş sınırlı olan çocuklar 25 Euro,
 • 6 ila 12 yaş arasında bulunan çocuklardan 65 Euro olarak temin edilmektedir. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki Erasmus vize ücretleri kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Kişi bu detaylı bilgi için bize uzmanları ile iletişime geçebilmektedir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında da yetkilendirilmiş olan vize başvuru firmaları ya da vize başvuru merkezi aracılığı ile karşılanabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası ücreti ise sigorta süresine göre farklılıklar göstermektedir.

Hollanda Vize Danışmanlık Hizmet Bedelleri

Tüm danışmanlık kapsamı içerisinde kişiye özel evrak liste gönderimi, başvuruda bulunan kişinin durumu, mesleki pozisyonu ve seyahat amacına göre evrak listesini düzenlemesi ve müşteriye ulaştırma hizmetini kapsamaktadır.

Yetkili merciler tarafından belirlenmiş olan her seyahatin nedenine ve meslek durumuna göre ayrı bir şekilde evrak listesi bulundurulması gerekmektedir.

Bu evrak listelerinin güncel olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanması, başvuru sahibinin bize başvursun doğru bir şekilde yapmasına olanak sağlamaktadır.

Ayrıca vize başvuru merkezleri telefon ile sınırsız bir destek hizmeti sağlamaktadır. Evrak listesinin hazırlanması esnasında ise evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık ara bilgilendirmeleri ve kişinin nereden temin etmesi gerektiğini net bir şekilde belirtmektedir. Her türlü belgenin benzerleri var ise bunun ile alakalı bilgilendirmelerinde kişiye yapılması gerekmektedir.

Tüm bu süreç içerisinde dilekçelerin nelere dikkat edilmesi gerektiğini, kişinin banka hesaplarının detayları ve yapmış olduğu otel ve uçak rezervasyonlarının ne amaçla ve ne şekilde olması gerektiğini kişiye aktarmaktadır. Sigorta ile ilgili alakalı sorular, kişinin e-Devlet üzerinden alacak olduğu belge çıktıları ve içerik detayları gibi pek çok konu hakkında kişinin aklındaki sorulara yanıt vermektedir. Ayrıca, başvuru sahibi başvuru süresinde müşteri ile ülke uzmanları arasında ortalama 60 dakika kadar süren yedi ya da sekiz adet görüşme sağlamaktadır.

Diğer hizmetler ise uzmanları ile ön başvuru hizmetini kapsar. Kişinin evrak listesi tarafıma ulaştırıldıktan daha sonra ise evraklar merkeze getirilebilir ya da ülkenin sınırları içerisinde mevcut bulunan uzmanlar ile yüz yüze görüşme sağlayarak süreç hakkında tüm detaylar görüşle bilmektedir ayrıca kişinin evrakları kontrol edildikten daha sonra çay ve kahve hizmetlerinden de yararlanabilme hakkına sahiptir.

Kişinin evraklarının uyumlu olması ya da olmaması durumunda başvurunun yapılıp yapılamayacağına dair bir ekspertizin gerçekleştirilmesi de hizmet alanı içerisine girmektedir. Ayrıca kişi başvuru yapmaya uygun değil ise bunun bedeli sadece 100 Türk Lirası şeklinde talep edilmektedir. Başka bir konu ise, başvuru dosyasını hazırlama hizmetidir. Kişinin evraklarının hazırlanması ve başvuru formlarının doldurulmasından daha sonra başvuru belgeleri yetkili makamlara iletilmiş olduğu bir düzende hazırlanması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin dosyası konsolosluğa karşı en büyük referansı olarak bilinir. Vize başvuru formlarının doldurulması başvuru yapan şahsın ileri bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan ülke uzmanları tarafından yapılması da gerekmektedir. Online bir şekilde formun doğru bilgileri gerçeği yansıtacak ve tutarlı bir şekilde yansıtılması arz edilmektedir. Ayrıca kişinin dosyasını anlaşılır bir şekilde sıralanması da finansal ve bunun yanında kişisel bilgilerin ayrıştırılması, çalışma belgelerinin gerçeği yansıtan bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile yapılmış olan rezervasyon belgelerinin birbiriyle tutarlı bir şekilde dosya içerisine konulması da hizmet alanını kapsamaktadır.

Başvuru sahibinin dönemsel yoğunlukları da gözününde bulundurula rock en yakın randevu tarihi ile merkez yetkilileri tarafından sistemden takip edilmektedir, randevusu bu şekilde oluşturulmaktadır. Fotokopi ve çıktı alma hizmet ise kişisel evrakların aslını teslim etmek istemez ise başvuru sahibi, randevu tarihi sırasında başvuruda yanında getirmesi gerekmektedir. Bu hizmet ise, bu işlemi kapsam altına almaktadır. Karşılama hizmet, kişinin randevu tarihinden ve mülakat öncesi ülke uzmanlarının konsolosluk binası önünde karşılayacak olduğu bir hizmettir.

Mülakatın yapılması ise, konsolosluk binasının içerisinde bulunan yetkililerin vize başvuruda bulunan kişiyi ayrıntılı bir şekilde tanıması ve seyahat nedenini anlatacağım, kişiye Sorulan sorulara doğru ve uygun bir şekilde cevap vermesi için gereken bir süreç olarak bilinmektedir. Bu sürecin en doğru ve en sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına, uzmanlar kişiyi konsolosluk binasının kapısı önünde karşılamaktadır. Ayrıca sorulacak sorular ile alakalı da kişiye tavsiyeler vermektedir.

Hizmet ücretlerinden bahsedeceksek, seyahat sağlık sigorta hizmeti vize merkezleri tarafından 20 Euro bedelli olarak alınabilmektedir. Ayrıca vize ve pasaport işlemleri 100 Türk Lirası, kişinin İngilizce motivasyon mektubu 300 Türk Lirası ve vize kapıda hizmet bedeli ise 100 Euro olarak işlenmektedir. Seyahat sağlık sigorta hizmet bedeli ise her türlü sağlık durumlarına karşı kişinin kullanabilmesi adına 30.000 Euro teminattı ve 30 günlük bir şey ya sağlık sigortası kurumlar tarafından 20 Euro bedel ile yapılmaktadır.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu doldurma hizmeti ise vize başvurusunda bulunacak olan kişinin daha önceden yabancı bir dilde form doldurmamış ve bu sebepten dolayı olumsuz bir onay almak istemiyor ise formu dolduracak zamanı yok ise vize başvuru uzmanları tarafından 30 Türk Lirası karşılığında doldurulabilmektedir.

İngilizce motivasyon mektubu ise vize başvuru süreci içerisinde dilekçe en önemli unsurlardan biri olduğundan dolayı kişinin ismi nedenine ve etkili bir şekilde anlatma amacı ile hizmetin sağlanmasıdır. Ayrıca kişinin geri döneceğini dair ispatların da kanıtlanması, mali ve ailevi durumu net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Hollanda vizesinde başvuruda bulunmak isteyen şahıslar, Hollanda konsolosluğuna bize türüne göre başvurularını iletmeleri şarttır. Hollanda ülkesi için kısa süreli ziyaretleri kapsayacak Schengen vizesi başvurusu yapılacak ise yetkili makamların başvuruları direkt kabul etmemekte, yetkilendirilmiş bize başvuru merkezleri ya da firmaları üzerinden yapılması için yönlendirilmektedir.

Ayrıca uzun süreli bir Hollanda vizesi alınacak ise, Hollanda diplomatik temsilcileri başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Hollanda vize başvurusu adına ilk önce ikamet edilen bölge en yakın Hollanda konsolosluğu bulunmalıdır. Daha sonra vize türüne göre gerekli evrak listesi hazırlanarak randevu alınmalıdır. Randevu gününde ise evrak teslimi ile birlikte biyometrik işlem nerede yapılmaktadır. Sürecin olumlu sonuçlanması adına evrakların eksiksiz ve tutarlı bir şekilde parmak izi taramasından sorun çıkmaması gerekmektedir.

Hollanda Vize Ücreti S.S.S

 

Hollanda Vize Ücreti 2023 Ne Kadardır?

Vize ücretleri genellikle zamlanmayan kalemlerdendir. Bu yüzden her araştırmada aynı miktarı görmeniz normladır. 110 euro olan vizeye hizmet ücreti dahil değildir. Ancak hizmet ücretini de vereyim derseniz 30 euro da vermeniz gerek.

Hollanda Pasaport Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda pasaport için belli süreler koymuştur. Bu sürelere göre ücretlendirme yapılmıştır. En düşük süre 6 aylıktı ve onun tutarı 45 avrodur. 4 ila 10 yıl geçerli olan pasaporttun fiyatı ise 105 avrodur. 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl olan çeşitler de mevcuttur.