Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Hollanda Konsolosluğu Resmi Web Sitesi: www.hollandavesen.nl’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Consultation For the Netherlands
Previous
Next

Hollanda Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi

Hollanda Başkonsolosluğu tarafından hazırlanmış olan ve konsolosluğun vize başvurusunda bulunan kişi hakkındaki bilgileri edinmesini sağlayan belge Hollanda vize başvuru formu olarak geçmektedir.

Bu formun doldurulması başvuru esnasında zorunlu olup Hollanda vize başvurusu işleminin ilk adımıdır.

Hollanda vizesi başvuru belgeleri arasında yer alan formun, tamamen doğru ve eksiksiz şekilde tamamlanması şarttır. Ayrıca Hollanda Konsolosluğu tarafından önemsenen bir diğer husus da verilen diğer evraklardaki bilgilerle vize başvuru formu arasında tutarlılık olmasıdır.

Konsolosluğun başvuru esnasında verilen bilgilerle diğer evraklardaki bilgilerin örtüşmemesi halinde başvuruyu reddi söz konusudur.

Uluslararası prosedür gereği kullanılan resmi bir evrak olan Hollanda vizesi başvuru formu sahte bilgi beyan etmenin suç teşkil ettiği unutulmadan doldurulması gereken bir belgedir.

Bilgileri yanlış şekilde dolduran kişiler yalnızca başvuru reddi ile değil aynı zamanda ceza yaptırımları ile karşılaşmaktadırlar. Ayrıca bu yanlış bilgilendirme neticesinde para cezası ödenmesi ya da ülkeye giriş çıkışın zorlaştırılması gibi caydırıcı uygulamalar bulunmaktadır.

Vize başvuru formunun doldurulması ve imzalanması halinde;

  • Vize geçerlilik süresi sonunda ülkeden ayrılacağınızı,
  • Vize sahibi olmanızın ülkeye girişi garantilemediğini ve sınırda bulunan yetkililerin kontrolleri doğrultusunda gerçekleşeceğini

bildiğinizi ve onayladığınızı göstermiş olmaktasınız.

Hollanda Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Form, seçilen 3 dilden herhangi birinde, büyük harflerle, tükenmez kalemle ve başvuru evraklarındaki bilgileri doğrulayacak şekilde doldurulmalıdır.

Hollanda Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi
Hollanda Vize Başvuru Formu Hakkında Bilgi

Formun Türkçe doldurulmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak ‘Dutch’ seçeneği ile Hollanda anadili ile İngilizce’nin dahil olduğu 3 farklı dil seçeneğinin sunulduğunun bilinmesi faydalı olacaktır.

Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen 35×45 mm ölçülerindeki biometrik fotoğrafınızın formda yer alan fotoğraf alanına yapıştırılması ve formun en alt köşesinde yer alan kısma imzanın atılması ile başvuru formunun tamamlanmaktadır.

İmzanızın, pasaport dahil sunduğunuz tüm evraklardaki imzalarınızla örtüşmesi de dikkat edilecek hususlar arasındadır.

Hollanda Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Vize başvurusu için doldurulması gereken formlar, Hollanda Konsolosluklarına ait internet adreslerinden, konsoloslukların kendisinden ya da danışman pozisyonundaki vize merkezlerinden temin edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir