Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Hollanda vizesi randevu işlemleri

Hollanda Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

Avrupa’nın sömürgecilik tarihine bakıldığında, Fransa ve İngiltere ile birlikte, Hollanda’nın da o tarihlerde sıkça adının geçtiğini görebilirsiniz. Özellikle okyanus ve denizlerde hüküm süren bu üç ülkeden biri olan Hollanda, kara bütünlüğü küçük bir Avrupa ülkesi olmasına karşın, denizaşırı adalar ve sınırlara sahip ülkelerden biri.

Hollanda, meşruti monarşi, yani yarı demokratik krallık ile yönetilen bir ülke olmasına rağmen, Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerindendir. Hali hazırda Hollanda ismi, ülkenin batı yakasından gelirken, Hollanda Krallığı ise batıda Holland, doğuda Nederland adlı bölgelerin birleşmesi, ek olarak Karayipler’de bulunan Hollanda Antilleri’nin eklenmesi ile oluşur.

Hollanda Krallığı’na bağlı Aruba, Curaçao ve Sint Maarten ülkeleri ile birlikte, Bes adaları da Avrupa Birliği’ne bağlıdır. Ancak, bu 6 ada Schengen Bölgesi’ne bağlı değildir. Hollanda’nın Avrupa’da bulunan toprakları ise Schengen Bölgesi içerisinde yer alır.

Kısacası, Hollanda’ya gitmek istiyorsanız, Avrupa’da bulunan toprak bütünlüğü içinde seyahat etmek üzere Schengen vizesi almak zorundasınız. Bunun yegâne sebebi ise Türk Bordo Pasaport sahibi vatandaşlarımızın Schengen Bölgesi ülkelerine vize alma zorunluluğudur. Hollanda vizesi, ortalama 7-15 günde sonuçlanır.

Hollanda Vize Randevusu Açıldı

Hollanda vize randevusu açıldı mesajını almak ve konsoloslukta yapacağınız mülakata katılmak, Hollanda vizesi işlemlerinin son ayağıdır. Bu noktaya kadar başta bizler ile kuracağınız iletişim de dahil olmak üzere, birçok prosedürün yerine getirilmesi gerekiyor. Hollanda vizesi almak üzere, vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurabilir, Hollanda Başkonsolosluğu ile ya da Büyükelçiliği ile de irtibata geçebilirsiniz.

Doğrudan konsolosluk irtibatı kurularak yapılacak işlemlerde, size hizmet ya da danışmanlık gibi özel bir yardımda bulunulmaması sebebi ile hazırlayacağınız evraktan, hangi vizeye başvuracağınıza kadar tüm sorumluluk size aittir. Bu durum, en ufak hatada vize reddi problemi yaşamanıza neden olabilir.

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Vize başvuru merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz başvurularda, fiziksel olarak ofislerimize gelmeniz gerekmez. Sizler ile aşama aşama, sürekli iletişim halinde olur ve talebinize en uygun vizeyi belirleriz.

Hemen akabinde, tarafınıza Hollanda vizesi için gerekli olan belgeler listesini yollarız. Belgelerinizi hızla temin ederek tarafımıza yönlendirmenizi takip eden süreçte, sizler için Hollanda vize randevusu oluşturur ve son aşama için hazır hale geliriz. Bu sayede hiçbir aşamada sorun yaşamazsınız.

Hollanda Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Hollanda vizesi, Schengen vizesi olarak alındığı gibi farklı kategorilerde de alınabilir. Schengen Bölgesi’nin bütünlüğünü en çok savunan ülkelerden biri olan Hollanda, bu anlamda Avrupa Birliği’ni temsilen, en katı anlaşmaların da sahibidir. Ancak, ülkeye yapılan turistik seyahatler, ticari seyahatler, öğrenci seyahatleri, aile ziyaretleri gibi konularda endişe yaşamanıza gerek yok.

Zira Hollanda’nın geçimi zaten tarım ile birlikte bu konulara bağlı. Ferah seviyesi yüksek olan Hollanda için vize almak istiyor ve bu vizeyi uzun süreli temin etmek istiyorsanız, bu durumda MVV tipi vize başvurusu da gerçekleştirebilirsiniz. MVV tipi Hollanda vizesi, uzun süreli kalış ya da geçici kalış vizesi olarak da bilinir.

Hollanda’ya gitmek isteyenler için Hollanda vizesi almak üzere oluşturulan vize çeşitliliği şu şekildedir;

 • Hollanda Schengen vizesi (Tek girişli, Çift Girişli, Çok girişli)
 • Hollanda Turist vizesi
 • Hollanda Ticari vize
 • Hollanda Aile, Akraba, Arkadaş vizesi
 • Hollanda Transit vize
 • Hollanda Gemici vizesi
 • Hollanda Şoför vizesi
 • Hollanda Kültür vizesi
 • Hollanda Öğrenci vizesi
 • Hollanda kültür, Spor ve Faaliyet vizesi
 • Hollanda Antilleri vizesi
 • Ekspres Vize

Hollanda Vizesi Ücretleri Güncellendi

Eğer Hollanda’ya 2023 yılında seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyor, ancak 2019 yılı vize ücretleri hakkında bilginiz bulunuyor ise şunu bildirmek isteriz ki, 2023 yılında Hollanda vizesi ücretleri güncellendi. Yapılan güncelleme, her yıl olduğu gibi yılın ilk ayından itibaren geçerli olmuş durumda. Bu sebeple de 2019 yılı vize ücretleri yerine, Hollanda vizesi harcı ödemelerinizi 2023 yılı güncel tablosuna göre yapmalısınız.

Ödemeler için online bir portal kullandıran Hollanda, bununla birlikte gişe ödemelerine de yer veriyor. Size düşen konu ise ödemeyi yaparak, ilgili harç ödeme dekontunu temin etmek. Bu belge olmadan, Hollanda vizesi almak için gereken belgeler listesi tamamlanamayacağından, Konsolosluk randevunuzda sorun yaşarsınız. Bu gibi durumlara mahal vermemek adına, vize başvuru merkezimizde eksiklerinizi kontrol eder ve sizleri problemlerden koruruz.

Hollanda güncel vize ücretleri;

 • Hollanda Schengen vizesi – 80 €
 • Hollanda Turist vizesi – 60 €
 • Hollanda Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti vizesi – 60 €
 • Hollanda Ticari vize – 60 €
 • Hollanda Gemici vizesi – 60 €
 • Hollanda Transit vize – 60 €
 • Hollanda Şoför vizesi – 140 €
 • Hollanda Antilleri vizesi – 140 €

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Tüm aşamaları birer birer geçtiğimiz, Hollanda vizesi türünü belirlediğimiz, evrakları hazırladığımız, vize harcını yatırdığımız, dekontunu temin ederek evraklar içerisine yerleştirdiğimiz noktada, son olarak evrak kontrollerinizi de gerçekleştiriyoruz.

Herhangi bir sorun oluşmadan önce yapılan bu kontrollerde, sorun teşkil eden bir evrak bulunuyor ise bu evrakı düzeltiyor ve belgelerinizi tamamlıyoruz. Bu aşamada gerçekleşmek zorunda kalınan tek adım ise Hollanda Konsolosluğu’nda yapılacak olan mülakat. Vize ve pasaport randevusu işlemi olan bu mülakat, birçok ülke için aynı prosedürlere sahip ve son nokta kontrolü ile vize teyidinin gerçekleştiği bölümdür.

Sizler için belirtilen randevu tarihinde, Hollanda Konsolosluğu’nda bulunmanız ve mülakata katılmanız sonrasında, Hollanda vizesi almak üzere probleminiz kalmaz ve vize onayı almanız durumunda en geç 7-15 gün içinde vizeniz hazır olur. Vizenizi konsolosluktan alarak tarafınıza ulaştırma mutluluğu ise bize aittir.

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri S.S.S

Hollanda vize randevusu nasıl alınır?

Hollanda kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezi VFS Global merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli vizeler için vize başvuru sahibi Hollanda Konsolosluklarından randevu almalıdır.

Hollanda Konsolosluğu Nasıl Randevu Alınır?

Hollanda Konsolosluğuna (0312) 409 18 00 ya da (0212) 393 21 21 numaralı telefondan veya [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu İşlem sayfamızı ziyaret ediniz.