Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

Yasal uyarı bilgisi

Yasal Uyarı ve Kullanım Şartları

 AŞAĞIDA YER ALAN AÇIKLAMALARI LÜTFEN DİKKATLE OKUYUNUZ. SİTEMİZİ ZİYARET ETTİĞİNİZDE BURADA YER ALAN/BELİRTİLEN UYGULAMALARI KABUL ETMİŞ OLACAKSINIZ

Uyarı: Bu sayfada yer alan tüm başlıklar yasal uyarı ve kullanım şartlarını kapsamaktadır.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız aşağıdaki koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı Visa Center Ltd. Şti. (bundan böyle kısaca “Visa Center” olarak anılacaktır), şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişilerin ve VİSA CENTER’in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

VİSA CENTER bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına haizdir.

Bilgilendirme ve Feragat

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette VİSA CENTER tarafından garanti ve taahhüt edilmemektedir.

VİSA CENTER hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın her zaman söz konusu bilgileri değiştirebilir, düzeltebilir ve/veya çıkarabilir.

Bu web sitesine erişim ve sitede yer alan bilgilerin gerek doğrudan gerekse dolaylı kullanımından kaynaklanan doğrudan ve/veya dolaylı maddi ve/veya manevi menfi ve/veya müsbet, velhasıl her türlü zarardan her nam altında olursa olsun VİSA CENTER, şirket kurucuları, ortakları, müdürleri, çalışanları, bu sitede yer alan bilgileri hazırlayan kişiler ve VİSA CENTER’ in yetkilendirdiği kişi ve kuruluşların sorumlu tutulamaz.

Önemli Bilgilendirme

Visa Center Ltd.Şti (VİSA CENTER) bulunduğu ülkedeki kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak VİSA CENTER, Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir .

Hollanda Vize Ücretleri 2023

Hollanda vize ücret nedir

Hollanda Vizesi Alırken Ödenmesi Gereken Ücretler

Hollanda vizesi alırken uzun süreli mi yoksa kısa süreli mi oluşu ücreti etkilemektedir. Hollanda Konsolosluğuna teslim edilen evraklar aşamasında da belirli makamlara bir ücret ödemesi yapmaktasınız. Schengen vizesi kapsamında bulunan kısa süreli ticari ya da turistik geziler, vize ücretleri ile daha uzun süreli D tipi vize türlerindeki ücretlendirmeler birbirinden farklı olmaktadır.

Genel olarak Hollanda’ya yapılacak olan seyahatlerde harç ücreti olarak; turistik, şoför, aile ve arkadaş ziyareti, kültürel vize türlerine 80 euro ödemektesiniz.

Eğer acil bir sebepten dolayı express vize ile Hollanda’ya seyahat etmeyi düşünüyorsanız 170 Euro + KDV oranını ödemek zorundasınız.

Başvurularını sırasında Konsolosluk, Kaymakamlık ve Dışişleri Bakanlığı’na yapacağınız tüm yönlendirme aşamalarını ve ücretlendirmelerini sizin yerinize vize ofisi tüm aşamaları deneyimli ve tecrübeli kadrosu ve uzmanlıkta sağlamış olduğu birikim ile tüm süreci tamamlamaktadır.

✅ Hollanda Turistik Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Ticari Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Aile Ziyaret Vize Ücretleri

80 Euro

✅ Hollanda Aile Birleşimi Vize ve Çalışma Vize Ücretleri

140 Euro

 

Hollanda Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin öncelikle dikkat etmesi gereken şey; Schengen bölgesi ülkeleri dahilindeki anlaşma içerisindeki bir ülke olduğudur. Hollanda vizesini eğer kişi resmi bir pasaporta sahip ve 90 güne kadar konaklamada bulunacaksa vize almadan da bu ülkede yani Hollanda’da konaklayabilmektedir.

Hollanda vize başvurularında pasaport oldukça önemlidir. 10 yıldan daha eski bir pasaport kabul görmezken kişinin ülkeden dönüş tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliği bulunan bir pasaporta sahip olması da gerekmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle kişinin ekonomik durumu oldukça önemlidir. İlk defa başvuru yapacak olan kişiler için de bir parmak izi sistemi kullanılır. Bunu da Konsolosluğa teyit etmek gerekir. Hem zaman kaybı yaşamamak hem de ilk başvurunuzun hızlı bir şekilde değerlendirilmesini istiyorsanız, maddi durumunuzun iyi olduğunu tekrar gözden geçirmelisiniz ya da sizin adınıza sponsor olabilecek bir kurum bulmalısınız. O bir kişi de olabilmektedir.

Vize alım süreçlerinde özellikle seyahat sigortası, ulaşım ve konaklamadaki tüm ayrıntılara dikkat edildiği bilinir. Tüm bu aşamaları eksiksiz bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Hollanda Vizesi Alırken Karşılaşılabilecek Sorunlar

Yurt dışına çıkış planınızı içerisinde Hollanda’yı tercih etmiş olabilirsiniz. Bu süreçte vize alım aşamaları çok da kolay değildir. Belirli kriterleri gerçekleştirebilen kişilere ancak verilebilir. Kısa süreli vize alımları daha kolay olurken uzun süreli ve oturma iznine varacak tarzda bir vize alım süreci de daha detaylı bir aşama gerektirmektedir.

Böyle bir durumda sizin yerinize tüm bu süreci yönetebilecek acente ve firmalar bulunur. Vize ofisi de sizin yerinize tüm bu süreci sağlıklı bir şekilde yönetip, yönlendirebilecek bir firmadır.

Hollanda’ya çıkışlarda vize alım sürecinde şu tarz sorunlarla karşılaşılabilirsiniz.

 • Kişi hazırlamış olduğu evrak listesini eksiksiz hazırladığını düşünebilir. Böyle bir durumda hiçbir eksiğiniz olmadığını düşündüğünüz halde red cevabı alabilirsiniz. Bunun sebeplerinden birisi; evraklarınız içerisinde tarih noktasında hatalar yapmış olmanızdır. Birbirleri ile çakışan uçak rezervasyonu, Hollanda’da bulunma süreci, Hollanda’da kalacağınız otel rezervasyonu süreci gibi tarihin bulunduğu yerlerdeki yapacağınız çatışmalar sebebiyle red alabilirsiniz.

 • Tüm belgelerinizin hazır olduğunu düşünüyorsunuz. Hollanda Konsolosluğuna da başvuruda bulundunuz fakat vize harcını öderken eksik yatırma durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda başvurunuzda evraklar eksiksiz olsa bile dikkate alınmayacaktır.

 • Bir de yatırmanız gereken vize zamanını kaçırmışsanız, vize başvuru ücretini ödemediğimiz için de yine dikkate alınmazsınız.

 • Hollanda vize alım süreçlerinde karşılaşılabilecek sorunlardan biri sicilinizdir. Eğer siciliniz de geçmişe dair bir suç kaydı bulunuyorsa bu sizin vize alım sürecinizi baştan engelleyici bir unsur olacaktır. Bu sizin dahil olmadığınız belki ufak olarak gördüğünüz bir durumda olabilir. Vize alım süreçlerinde bu büyük bir engel olarak kabul edilmektedir.

hollanda vize ücretleri

 •  

Hollanda Vizesini Kısa Sürede Nasıl Alabilirim?

Hollanda Schengen vizesi kullanılabilecek uçuş yapılabilecek ülkelerden birisidir. Hollanda vizesi alırken özellikle yurt dışına çıkışınızın sebebi acil bir durumdan kaynaklanıyorsa daha kısa sürede başvurularınız değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun için Hollanda express vizesi adı verilen bir vize türüne başvuruda bulunabilirsiniz.

Genellikle başvurularınız biyometri işlemi denen aşamaların hemen ilk gününde randevu verilerek alınabilmektedir. Özellikle bu express vizeyi kullanabilmek isteyen kişilerin kısa süreli olarak Hollanda’yı ziyaret ediyor olmaları gerekir.

Tüm vize alımı aşamalarında daha kısa sürede ve daha hızlı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak vize ofisi firmamız ile yapacağınız karşılıklı anlaşmalar doğrultusunda alacağınız vize türünü ve istediğiniz yönergeleri bildirerek tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde geçirmenizi sağlayabilmekteyiz.

Hollanda Vizesi Otel Rezervasyonu

Hollanda ziyaretiniz sırasında konaklama türünüz vize alım aşamasında oldukça önemlidir. Yapacağınız otelde rezervasyonunuz Hollanda’da kalacağınız seyahat süresi ile eşzamanı içermelidir. Özellikle vize başvurularında bu iki sürecin birbirleriyle orantılı bir şekilde oluşu ve doğru bilgiler verilişi oldukça önemlidir. Yani yapacağınız otel rezervasyonu tarihi ile yazmış olduğunuz başvuru dilekçesindeki tarihin birbirleri ile uyumlu olması şarttır.

Bunun için internet üzerinde pek çok site Hollanda’da uygun otel önerir. Ek başvuru yapmanızı sağlamaktadır. Tüm bu süreçte otel rezervasyonuna varıncaya kadar aşamaları sizin adınıza vize ofisi gerçekleştirebilir.

Hollanda Vizesi Pasaport Geçerliliği

Hollanda vizesi için alacağınız pasaport başvurularını uygun tarihte yaptıktan hemen sonra elde ettiğiniz pasaportun süresi başlamaktadır. Hollanda’ya çıkışlarda pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması şartı ile kabulü geçerlidir. Alacağınız pasaporta en az 2 sayfanın boş bir şekilde bulunuyor olması da aranan şartlardandır.

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda vize ücreti, vize türüne göre farklılıklar göstermektedir. Hollanda altı yaş altında bulunan çocuklardan vize ücreti talep etmemektedir. Hollanda konsolosluğuna belirtmiş olduğu kriterler doğrultusunda vize ücreti konsolosluk harç ücretini ve vize başvuru merkezi bedellerini kapsamaktadır. Hollanda vize başvuruları ise bize başvuru merkezi tarafından kabul görmektedir. Kısa süreli yani Hollanda Schengen vizesi kapsamı içerisinde bulunan turistik, aynı ziyareti ve ticari vize ücreti uzun süreli vize türlerinden farklı olmaktadır.

Vize alımı esansından, Hollanda vizesi ücretinin Hollanda konsolosluğu ve bize başvuru firmaları tarafından onay edilmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin yapmış olduğu başvurusunun öncelikleri sıralamak, engelsiz bir Hollanda vize başvurusu gerçekleştirmek adına güncel biz de ücretli için kişi vize başvuru merkezileri iletişime geçmesi gerekmektedir.

Hollanda vize danışmanlık ücretleri vize merkezi tarafından 30 Euro olarak ek hizmetler tarafından belirtilmektedir.

 • Hollanda turistik vize 105 Euro
 • Ticari vize 105 Euro,
 • Transit vize 105 Euro,
 • Ziyaret vizesi 105 Euro,
 • Kültürel vize 105 Euro,
 • Şoför vizesi 105 Euro,
 • 6 yaş sınırlı olan çocuklar 25 Euro,
 • 6 ila 12 yaş arasında bulunan çocuklardan 65 Euro olarak temin edilmektedir. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki Erasmus vize ücretleri kişinin durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Kişi bu detaylı bilgi için bize uzmanları ile iletişime geçebilmektedir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında da yetkilendirilmiş olan vize başvuru firmaları ya da vize başvuru merkezi aracılığı ile karşılanabilmektedir. Seyahat sağlık sigortası ücreti ise sigorta süresine göre farklılıklar göstermektedir.

Hollanda Vize Danışmanlık Hizmet Bedelleri

Tüm danışmanlık kapsamı içerisinde kişiye özel evrak liste gönderimi, başvuruda bulunan kişinin durumu, mesleki pozisyonu ve seyahat amacına göre evrak listesini düzenlemesi ve müşteriye ulaştırma hizmetini kapsamaktadır.

Yetkili merciler tarafından belirlenmiş olan her seyahatin nedenine ve meslek durumuna göre ayrı bir şekilde evrak listesi bulundurulması gerekmektedir.

Bu evrak listelerinin güncel olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanması, başvuru sahibinin bize başvursun doğru bir şekilde yapmasına olanak sağlamaktadır.

Ayrıca vize başvuru merkezleri telefon ile sınırsız bir destek hizmeti sağlamaktadır. Evrak listesinin hazırlanması esnasında ise evrakların doğru bir şekilde anlaşılması, hazırlık ara bilgilendirmeleri ve kişinin nereden temin etmesi gerektiğini net bir şekilde belirtmektedir. Her türlü belgenin benzerleri var ise bunun ile alakalı bilgilendirmelerinde kişiye yapılması gerekmektedir.

Tüm bu süreç içerisinde dilekçelerin nelere dikkat edilmesi gerektiğini, kişinin banka hesaplarının detayları ve yapmış olduğu otel ve uçak rezervasyonlarının ne amaçla ve ne şekilde olması gerektiğini kişiye aktarmaktadır. Sigorta ile ilgili alakalı sorular, kişinin e-Devlet üzerinden alacak olduğu belge çıktıları ve içerik detayları gibi pek çok konu hakkında kişinin aklındaki sorulara yanıt vermektedir. Ayrıca, başvuru sahibi başvuru süresinde müşteri ile ülke uzmanları arasında ortalama 60 dakika kadar süren yedi ya da sekiz adet görüşme sağlamaktadır.

Diğer hizmetler ise uzmanları ile ön başvuru hizmetini kapsar. Kişinin evrak listesi tarafıma ulaştırıldıktan daha sonra ise evraklar merkeze getirilebilir ya da ülkenin sınırları içerisinde mevcut bulunan uzmanlar ile yüz yüze görüşme sağlayarak süreç hakkında tüm detaylar görüşle bilmektedir ayrıca kişinin evrakları kontrol edildikten daha sonra çay ve kahve hizmetlerinden de yararlanabilme hakkına sahiptir.

Kişinin evraklarının uyumlu olması ya da olmaması durumunda başvurunun yapılıp yapılamayacağına dair bir ekspertizin gerçekleştirilmesi de hizmet alanı içerisine girmektedir. Ayrıca kişi başvuru yapmaya uygun değil ise bunun bedeli sadece 100 Türk Lirası şeklinde talep edilmektedir. Başka bir konu ise, başvuru dosyasını hazırlama hizmetidir. Kişinin evraklarının hazırlanması ve başvuru formlarının doldurulmasından daha sonra başvuru belgeleri yetkili makamlara iletilmiş olduğu bir düzende hazırlanması gerekmektedir.

Başvuru sahibinin dosyası konsolosluğa karşı en büyük referansı olarak bilinir. Vize başvuru formlarının doldurulması başvuru yapan şahsın ileri bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olan ülke uzmanları tarafından yapılması da gerekmektedir. Online bir şekilde formun doğru bilgileri gerçeği yansıtacak ve tutarlı bir şekilde yansıtılması arz edilmektedir. Ayrıca kişinin dosyasını anlaşılır bir şekilde sıralanması da finansal ve bunun yanında kişisel bilgilerin ayrıştırılması, çalışma belgelerinin gerçeği yansıtan bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile yapılmış olan rezervasyon belgelerinin birbiriyle tutarlı bir şekilde dosya içerisine konulması da hizmet alanını kapsamaktadır.

Başvuru sahibinin dönemsel yoğunlukları da gözününde bulundurula rock en yakın randevu tarihi ile merkez yetkilileri tarafından sistemden takip edilmektedir, randevusu bu şekilde oluşturulmaktadır. Fotokopi ve çıktı alma hizmet ise kişisel evrakların aslını teslim etmek istemez ise başvuru sahibi, randevu tarihi sırasında başvuruda yanında getirmesi gerekmektedir. Bu hizmet ise, bu işlemi kapsam altına almaktadır. Karşılama hizmet, kişinin randevu tarihinden ve mülakat öncesi ülke uzmanlarının konsolosluk binası önünde karşılayacak olduğu bir hizmettir.

Mülakatın yapılması ise, konsolosluk binasının içerisinde bulunan yetkililerin vize başvuruda bulunan kişiyi ayrıntılı bir şekilde tanıması ve seyahat nedenini anlatacağım, kişiye Sorulan sorulara doğru ve uygun bir şekilde cevap vermesi için gereken bir süreç olarak bilinmektedir. Bu sürecin en doğru ve en sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına, uzmanlar kişiyi konsolosluk binasının kapısı önünde karşılamaktadır. Ayrıca sorulacak sorular ile alakalı da kişiye tavsiyeler vermektedir.

Hizmet ücretlerinden bahsedeceksek, seyahat sağlık sigorta hizmeti vize merkezleri tarafından 20 Euro bedelli olarak alınabilmektedir. Ayrıca vize ve pasaport işlemleri 100 Türk Lirası, kişinin İngilizce motivasyon mektubu 300 Türk Lirası ve vize kapıda hizmet bedeli ise 100 Euro olarak işlenmektedir. Seyahat sağlık sigorta hizmet bedeli ise her türlü sağlık durumlarına karşı kişinin kullanabilmesi adına 30.000 Euro teminattı ve 30 günlük bir şey ya sağlık sigortası kurumlar tarafından 20 Euro bedel ile yapılmaktadır.

Hollanda Vize Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formu doldurma hizmeti ise vize başvurusunda bulunacak olan kişinin daha önceden yabancı bir dilde form doldurmamış ve bu sebepten dolayı olumsuz bir onay almak istemiyor ise formu dolduracak zamanı yok ise vize başvuru uzmanları tarafından 30 Türk Lirası karşılığında doldurulabilmektedir.

İngilizce motivasyon mektubu ise vize başvuru süreci içerisinde dilekçe en önemli unsurlardan biri olduğundan dolayı kişinin ismi nedenine ve etkili bir şekilde anlatma amacı ile hizmetin sağlanmasıdır. Ayrıca kişinin geri döneceğini dair ispatların da kanıtlanması, mali ve ailevi durumu net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Hollanda vizesinde başvuruda bulunmak isteyen şahıslar, Hollanda konsolosluğuna bize türüne göre başvurularını iletmeleri şarttır. Hollanda ülkesi için kısa süreli ziyaretleri kapsayacak Schengen vizesi başvurusu yapılacak ise yetkili makamların başvuruları direkt kabul etmemekte, yetkilendirilmiş bize başvuru merkezleri ya da firmaları üzerinden yapılması için yönlendirilmektedir.

Ayrıca uzun süreli bir Hollanda vizesi alınacak ise, Hollanda diplomatik temsilcileri başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Hollanda vize başvurusu adına ilk önce ikamet edilen bölge en yakın Hollanda konsolosluğu bulunmalıdır. Daha sonra vize türüne göre gerekli evrak listesi hazırlanarak randevu alınmalıdır. Randevu gününde ise evrak teslimi ile birlikte biyometrik işlem nerede yapılmaktadır. Sürecin olumlu sonuçlanması adına evrakların eksiksiz ve tutarlı bir şekilde parmak izi taramasından sorun çıkmaması gerekmektedir.

Hollanda Vize Ücreti S.S.S

 

Hollanda Vize Ücreti 2023 Ne Kadardır?

Vize ücretleri genellikle zamlanmayan kalemlerdendir. Bu yüzden her araştırmada aynı miktarı görmeniz normladır. 110 euro olan vizeye hizmet ücreti dahil değildir. Ancak hizmet ücretini de vereyim derseniz 30 euro da vermeniz gerek.

Hollanda Pasaport Ücreti Ne Kadardır?

Hollanda pasaport için belli süreler koymuştur. Bu sürelere göre ücretlendirme yapılmıştır. En düşük süre 6 aylıktı ve onun tutarı 45 avrodur. 4 ila 10 yıl geçerli olan pasaporttun fiyatı ise 105 avrodur. 1 yıl, 2 yıl ve 3 yıl olan çeşitler de mevcuttur.

Hollanda Konsolosluk İşlemleri

Hollanda Konsolosluğu iletişim

Hollanda Konsolosluk İşlemleri

Hollanda konsolosluk işlemleri, başvuru yapacak olan şahısların vize talepleri nde Hollanda ülkesine gitme amacı doğrultusunda kurulan bir yetkili kurum olarak bilinmektedir. Başvuru sahiplerinin, ikamet etmiş olduğu ülkeden ayrılarak Hollanda ülkesine seyahat gerçekleştirmeleri amacıyla verilen bir karar aşamasında tek yetkili makam olarak bilinmektedir.

Hollanda ülkesi, engel alında sahip olan bir ülkedir. Bu sebepten ötürü Hollanda ülkesine seyahat ggerçekleştirmek isteyen kişiler, yetkili makamlara vize talep beyanında bulunmaları zorunludur. Ancak istisnai durumlar içerisinde, başvuru yapacak olan kişiler şahsen konsolosluğa başvuru talebinde bulunma hakkına sahip değildir. Bu neden doğrultusunda konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru firmaları ya da vize başvuru merkezleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Schengen vizesinin, seyahat edecek kişinin olduğu ülkeler kapsamında en fazla 90 gün konaklama hakkı tanınmaktadır. Ancak bu, çalışma ve ticaret amacı için gerçekleştirilecek olan bir vize kategorisi değildir. Bu türdeki uzun vizeler ya da ticari vize işlemlerinde kişi direkt olarak yetkili makamlara başvuru beyanında bulunması gerekmektedir.

Hollanda ülkesinde başvuru yapacak olan kişiler, Schengen bölgesi kapsamı içerisinde 180 günü geçmeyecek ve 180 gün içerisindeki 90 günü geçmeyecek bir şekilde seyahat edebilme hakkı bulunmaktadır. Hollanda kısa süreli vize uygulamasında seyahat etmek isteyen kişiler, seyahatin durağında ilk olarak Hollanda ülkesine gitmeleri gerekmektedir. Gerçekleştirmeleri adına vize süresinin ziyaret etme süresi ise 90 günlük olarak belirlenmiştir. Hollanda, Schengen ananına üye olan ülkeler arasında bulunmaktadır.

Hollanda Vizesinden Muaf Tutulma

Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler, 180 günlük bir süre zarfı içerisinde özel bir pasaporta sahipse 90 günlük seyahat gerçekleştirmek adına herhangi bir vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Ancak burada başvuru yapacak olan kişi yeterli vize gününde yapacak oldukları her başvuru için vize uygulamasına tabi tutulmaktadırlar.

Hollanda Vizesi Hakkında Detaylı Bilgi

Hollanda vizesi hakkında detaylı bilgiler arasında kişinin gerçekleştirmek istediği başvurular, yetkili makamların vize başvuru işlemleri adına yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Kişi hızlı bir şekilde vize sahip olmak istiyor ise, acil durumlar kapsamı içerisinde vize merkezleri ya da vize firmaları ile irtibat haline geçmesi talep edilmektedir. Vize merkezleri, Hollanda vizesi işlemleri için uzman bir profesyonel kadrosuyla danışmanlık hizmeti sağlamaktadır. Yetki sahibi olan makamlar tarafından belirtilen Hollanda vize evrak listesi hakkında kişi en güncel bilgilere sahip olmak istiyor ise vize başvuru merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Hollanda vize başvurusuna dair bütün merak edilen Sorular  cevap alınabilecek en doğru adres vize başvuru merkezi ya da vize başvuru firmaları olarak geçmektedir. Hollanda ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler ise pasaport sürelerinin en az on yıllık bir geçerli sahip olması gerekmektedir. Ayrıca altı aylık bir süre içerisinde 90 günü geçmeyecek bir süreye tekâmül etmesi ile dilediği gibi seyahat etme hakkına sahiptir. Ancak kişi özel bir pasaporta sahip ise, 90 günü geçmeyecek bir şekilde vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Başvuru yapacak olan şahıs evrak teslimleri için oldukça dikkatli bir şekilde davranmalıdır. Kimlik bilgilerinin mi evrakdaki bilgilerin birbiriyle tutarlı olması talep edilmektedir. Başvuru yapacak kişi hatalı bir bilgi ibrazında bulunur ise yetkili makamlar kişi hakkında ve Vize merkezin aracılık etmesinden dolayı cezai yaptırımlar uygulaya bilmektedir. Ayrıca cezai yaptırımlar sonrasında kişi bir sonraki Schengen vize işleminde olumsuz bir sonuç alabilme ihtimaline de sahiptir. Hollanda vize başvuru evrakları teslimi ile ilgili vize başvuru merkezlerine ya da vize başvuru firmaları da müracaat edilmesi gerekmektedir.

Hollanda vize randevusu ve bunun beraberinde biyometrik bilgi alma işlemi de tamamen vize merkezlerine ya da firmalarına aittir. Schengen vize prosedürleri gereğince, Schengen vize başvurularında bulunmak isteyen üçüncü ülke ya da Schengen bölgesine dahil olmayan kişiler Hollanda seyahat edecek ise parmak izi verme yükümlülüğüne sahiptir.

Ayrıca tüm bu belirtilenlerin yanı sıra Hollanda vizesi alındıktan daha sonra, seyahat türüne göre belirtilmiş olan diğer Schengen ülkelerine de geçiş yapabilme hakkına sahiptir. Ancak bu noktada alınmış olan Schengen vizesi tek girişli ya da çok girişte olması oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Tek girişli ya da çift girişli olan Hollanda Schengen müzesi ile Hollandaya çıkış yapıldıktan daha sonra tekrar Hollanda ülkesine geri dönememektedir.  Ancak kişi çift girişli bir vize sahibi ise ülkesine döndükten sonra tekrar Hollanda ülkesine seyahat edebilme hakkına sahiptir.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Bilgi

Hollanda vizesi adına gerekli olan evrak listesinin kişi en güncel haline Hollanda başvuru merkezlerinden ya da resmî siteden ulaşabilme hakkına sahiptir. Ayrıca Hollanda vize başvuru merkezleri ya da firmaları bilgilendirmeler için belirli bir ücret beyanında bulunmamaktadırlar. Hollanda vize başvurusunda seyahat türüne göre evrak belirlenmesi en önemli unsurlar arasında yer alır.

Başvuru sahibinin seyahat nedenine göre seçilmiş olan vize türü ile paralellik göstermesi en önemli etmenler arasında yer almaktadır. Hollanda vize başvurularında eksik evrakların beyan edilmesi ve birbiriyle tutarsız olan evrakların beyan edilmesi nedeniyle kişinin başvuru yapmış olduğu Hollanda vizesi değerlendirme sürece olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Hollanda vize başvuruları için gerçekleştirmiş olan aile ve arkadaş ziyaret müzesi, ticari iş gezisi vizesi, turistik vize, konferans ve kültürel vize etkinlikleri nedeniyle kişiye en uygun vize alınmaktadır.

Bunun yanı sıra Hollanda vizesi için ücretler ise başvuru sırasında yapılacak olan vize türüne göre değişkenlikler sergilemektedir. Ayrıca Hollanda vize ücretleri Euro para birimi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kişi en güncel vize ücretlerini öğrenmek için müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek bilgi sahibi olabilmektedir. Ayrıca Hollanda vize işlemleri esnasında vize danışmanlık, firma destek ve kargo kurye bedelleri ise ekstra bir şekilde hizmetleri tabi tutulduğundan dolayı bu ücretler farklılıklar göstermektedir.

Aynı zamanda kişinin yapmış olduğu vize başvuru için sonuçlanmaz süresi ise yedi ila 15 iş günü arasında gerçekleştirilmektedir. Hollanda vize başvuru esnasında, yetkili makamların yoğunluğu ve her iki ülkenin de tatilleri göz önünde bulundurularak En az bir ay öncesinden vize müracaat işlemlerine yetkililer tarafından gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişi aynı zamanda öğrenci ya da ev hanımı ise Hollanda ülkesindeki masraflarını karşılayacağını dair bir sponsor bulması gerekmektedir.

Aynı zamanda bu sponsorun da başvuru formu içerisinde bilgilerinin yer alması en önemli şartlar arasında yer almaktadır. Hollanda Schengen vize başvuru formları ise pasaport ve başvuru sahibinin kimliğine dair bütün bilgileri içermesi gerekmektedir. Ayrıca uyumsuz ve hatalı bilgilerin beyan edilmesi, kişinin vizesinin reddedilmesinde rol oynamaktadır. Ayrıca kişinin bir sonraki alacak olduğu vize başvurusununda olumsuz bir şekilde sonuç almasına sebebiyet vermektedir.

Hollanda Vize Reddi

Hollanda ülkesini vizesi, başvuru sahibinin yapmış olduğu vize onayları kadar olası bir ihtimaldir. Genel itibari ile kişinin yapmış olduğu vize, hazırlamış olduğu vize evraklarının yapılmış olan hatalardan dolayı kaynaklanmaktadır. Kişi bu süreçte evrak hazırlama da oldukça dikkatli davranması gerekmektedir.

Hollanda Konsolosluğu S.S.S

Hollanda Konsolosluğu Randevu Nasıl Alınır?

Vize işlemleri öncesi Konsolosluktan muhakkak randevu almalısınız. Bu randevuyu telefondan alabileceğiniz gibi siteden de alabilirsiniz. Elbette en garanti olanı site üzerinden alınan randevudur. Hatta bir karışıklık olmaması adına ekran görüntüsünün çıktısını alabilirseniz işiniz daha da garanti olacaktır.

Hollanda Konsolosluğu Pasaport Yenileme Nasıl Yapılır?

Pasaport yenileme en az pasaport alımı kadar önemlidir. İlk etapta Konsolosluktan randevu almalısınız. İlk kez pasaport alıyormuş gibi evrak doldurmanıza vs gerek yoktur. Ancak tercihe göre fotoğraf güncellenmesi olabilir. Pasaporta eklenmesi gereken önemli bilgiler evrakla sunulması işlenmesi istenmelidir.

Hollanda Konsolosluğu Corona Dönemi Nasıl Önlemler Aldı?

Corona dönemi her kurum kendini hijyen ve güvenilir bir yer yapmaya özen göstermektedir. Hollanda Konsolosluğu özellikle sosyal mesafe ve dezenfekteye çok önem verdi. İçeriye işleme alınan insan sayısının normalden azını alan Konsolosluk sık sık temizlenmektedir. Maske kullanımına da kararlıkla uyulmaktadır.

Hollanda Uzun Süreli Vize

Hollanda uzun süreli vize nasıl alınır

Hollanda Uzun Süreli Vize

Hollanda uzun süreli vize, seyahat edecek kişinin ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren bir yıl boyunca 90 günden daha fazla kalması adına konaklama imkanı vermektedir. Bu vize türü ise Hollanda ülkesinin sınırları içerisinde bulunmak isteyen kişileri ibraz edilmektedir.

Bu vize ürünün ismi ise uzun süreli vize tipi olarak tanımlanmaktadır. Bu vize tipi ise, Hollanda ülkesinin deli içerisinde kişinin daha uzun süre kalma amacı ile ve buna ek olarak 180 günlük bir süre içerisinde, Schengen üyesi olan ülkelere giriş yapıldığı andan itibaren bir diğer Schengen ülkesi sınırları içerisinde 90 günü geçmeyecek bir şekilde serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Bu ulusal olarak kabul edilen vize süresinin ise geçerlilik tarihi bir yıl olarak verilmektedir.

Ulusal vize müracaatları ise başvuru yapacak kişi tarafından planlı bir şekilde işlemektedir. Ancak kişi 15 gün öncesinden ya da daha erken üç ay öncesinden yapabilme imkanına sahiptir.

Eğer kişi Hollanda ülkesine eğitim vizesi almak istiyor ise, gezi yapmaya da çalışma gibi kararlar vermiş ise kesinlikle bu zaman dilimi içerisinde bu konu hakkında başvuru merkezleri tarafından ön görüşme gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Hollanda ülkesi geliş amacına göre ve buna bağlı bir vize türüne göre karar verilmesi gerekmektedir. Ayrıca vize türleri hakkında kişi daha detaylı bir bilgi sahibi olmak istiyor ise vize merkezleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Bu amaçlar doğrultusunda ise için Hollanda uzun süreli vize işlemleri hakkında araştırma yapılması tavsiye edilmektedir. Kişi özellikle Erasmus ile gidecek ve öğrencilerden gelen yoğun talepler Sebebiyle genel itibari ile bu kişiler Hollanda’da uzun süre vize işlemine tabi tutulabilmektedirler.

Hollanda Uzun Süreli Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda uzun süreli vize işlemlerinde, Hollanda ülkesinde kişi 90 günden daha uzun bir süre seyahat izni veren bir vize kategorisi olarak geçmektedir. Bütün bunların yanı sıra ise Erasmus, lisans, yüksek lisans türü nde eğitim almak nedeniyle gitmek isteyen kişiler ise Hollanda’da çalışmak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir vize kategorisi olarak tanımlanmaktadır.

Bu kişiler ise iş, bir yıl süreli 180 günlük bir çalışma izni ile beraberinde Hollanda’da bir şirket yönetim üyesi olarak çalışması, üniversite mezunu ya da derecede kurslara katılmak istiyor ise 90 günden daha uzun süreli bir akademik programa katılım sağlamak zorundalardır.

İsteyen kişiler ise Erasmus öğrencileri ve oturum izni almak adına başvuru merkezleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu gibi başvurular ise vize Merkez aracılıkları ile değil, kişinin bizzat konsolosluğa giderek bu işlem türlerini gerçekleştirmesi yetkililer tarafından talep edilmektedir.

Ancak kişi istenen güncel evrak listesine ulaşmak amacıyla yetkilendirilmiş vize merkezini arayarak ya da gerekli bilgiye sahip olabilmek için yüz yüze görüşme hakkına da sahiptir.

Ancak kişi eksik evrakların ibrazında bulunur ise, bu kişinin yapmış olduğu Hollanda uzun süreli bize başvurusu da direkt olarak olumsuz bir şekilde sonuç almaktadır. Ancak kişi yanlış bir beyanda tutulmuş ise yetkili merciler tarafından kişi hakkında ceza yaptırımlarda uygulanabilmektedir.

Bütün bu nedenlerin doğrultusunda, başvuruda bulunacak olan kişinin başvuruda bulunmadan önce güncel evrak listesini ulaşması gerekmektedir. Ayrıca evrakların ve kimlik bilgilerinin kişinin imzasının da birbiri ile tutumluluk göstermesi gerekmektedir. Bu gibi olumsuz sebepler ile karşılaşmamak amacıyla başvuru yapacak kişi gerekli yetkililerden ücretsiz bir şekilde bilgi sahibi olabilme hakkına da taşımaktadır.

Gerekli olan başvuru formu ise Hollanda dilinde ya da İngilizce dillerinden biriyle doldurmuş olması gerekmektedir. Ayrıca kişi başvuru formu içerisinde de Türkçe açıklamalarda bulunabilme hakkına sahiptir.

Başvuru formunun ibraz edilmesi halinde, akabinde başvuru formu doldurulurken okunaklı ve tükenmez bir kalem ile doldurulması aranan şartlar arasında en önemlisidir. Bütün bu belirtilenlerin yanı sıra formu içerisinde de harflerin hepsinin büyük olması gerekmektedir. Daha sonrasında kişinin imzalaması gereken bir kutucuk içine pasaport imzası ve bununla birlikte diğer belgelerdeki imzaların tutarlı bir şekilde ibraz edilmesi talep edilmektedir. Hollanda vizesi için başvuru formu doldurmak amacıyla kişi yetkililerden gerekli desteği alabilmektedir.

Ayrıca imzalama işini de sadece kendisi yapmış olması gerekmektedir. Vize randevu belgesi ise, uzun sürede Hollanda başvurusu yapabilmek için kişinin ilk olarak almış olduğu adım arasında bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişinin yetkili makamlar tarafından ya da bize merkezlerinden ilgili müşteri temsilcilerinden randevu alması gerekmektedir.

Hollanda Uzun Süreli Vize Gerekli Evraklar

Üniversite kabul mektubunun da bu belgeler arasında yer alması gerekmektedir. Uzun süreli alınacak olan bu ülkeler için ulusal vize başvurusunun, en önemli koşullarından birisi ise kişinin yapmış olduğu başvuru Üniversitesi’nden ya da özel bir dil okulundan gelecek olan kabul ve davetiye mektubudur.

Aynı zamanda kabul mektubunun da yetkili kişiler tarafından ıslak imzalı ve damgalı bir şekilde Gönderilmiş olması gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin son üç ay içerisinde yapmış olduğu banka hesap hareketlerinin de banka tarafındaki yetkili tarafından imzalanarak başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin uçak biletini satın alması gerekmemektedir.

Sadece uçak ve otel rezervasyon bilgilerinin çıktısını alarak gerekli evrakların içerisine eklenmesi talep edilmektedir. Kişi ayrıca pasaport protokolü olarak daha önceden almış bir pasaportu var ise o eski pasaportunun çıktısında başvuru evrak dosyası arasında ibraz etmesi gerekmektedir. Yaklaşık olarak ise iki gün içerisinde hazırlanmış bir şekilde kişiye teslim gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemi yapmak için gerekli belgeler ise nüfus cüzdanı, ehliyet ve yazılı pasaportun orijinali ve fotokopileri ile beraberinde protokol dilekçesi ibraz edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapacak olan kişinin son üç yıl içinde almış olduğu Hollanda ya da diğer Schengen ülkelerine ait eski vizelerinde fotokopilerinin çıktısını bulundurması gerekmektedir. Ayrıca bilinmesinde fayda vardır ki kişiler vizeye sahip değilse, vize hazırlaması gerekmektedir.

Ayrıca başvuru yapacak olan kişinin askerlik durum belgesi de e-Devlet üzerinden ya da en yakın askerlik şubesinden ücretsiz bir şekilde belge alması gerekmektedir. Daha sonra kişi bu belgeyi aldıktan sonra başvuru dosyası içerisine ekleyerek yetkililer tarafından ibraz etmesi gerekmektedir.

Pasaport ise, kişinin pasaportunun seyahat bitiminden daha sonra en az üç yıl daha geçerliliğini korunması talep edilmektedir. Kişinin engel vizesinin işlenebilir olması için pasaport içerisindeki bulunan sayfalardan en az iki adet sayfanın boş bulundurulması talep edilmektedir.

Ayrıca kişi on yıldan daha fazla olan pasaportu ile yapılacak olan başvurularda kabul işlemi yapamamaktadır. Ayrıca kişinin de biyometrik fotoğrafının güncel olması ve kişiyi son altı ay içerisinde yansıtan bir fotoğrafın olması gerekmektedir. Güncel olmayan ve son altı ay içerisinde çekilmiş olmayan fotoğrafların yetkililer tarafından talep edilmediğini kişinin bilmesi gerekmektedir.

Başvuru yapacak olan kişi biyometrik fotoğrafını yetkili makamlar tarafından talep edilmiş standartlara göre çektirmiş olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin başvuru yapabilmesi adına iki adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda kişi dini inanç sebebiyle başını örtmüşse sadece yüzünün görünebilir olması en önemli koşullar arasındadır.

Hollanda Uzun Süreli Vize S.S.S

Hollanda uzun süreli vize nasıl alınır?

Hollanda'ya uzun süreli (aile birleşimi, çalışma, eğitim, vb.) sebeplerle seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu ülkede 90 günden fazla konaklama gerektiren vize çeşitleri için müracaat etmelidir. Bu kişiler başvurularını doğrudan Hollanda Konsolosluğu'na ve Hollanda Büyükelçiliği'ne yapmalıdır.

Hollanda'ya Nasıl Yerleşebilirim?

Hollanda'ya çalışmak için Hollanda çalışma izni programlarından birisine kabul edilmiş olunması gerekir. Resmi iş teklifi veya çalışma sözleşmesi ile Türkiye'deki Hollanda dış temsilciliklerinden randevu alarak Hollanda çalışma vize başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda hangi meslekleri kabul ediyor?

Hollanda'da günümüzde var olan iş imkanlarının olduğu sektörler, şöyle sıralanmıştır: Tarım sektörü Petrol ve doğal gaz endüstrisi. Metal ve mühendislik ürünleri üretimi. Elektronik makine ve ekipman üretimi. Kimyasal üretimi. İnşaat sektörü Mikroelektronik. Balıkçılık.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Hollanda konsolosluğu gaziantep-hatay-diyarbakır iletişim

Hollanda Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Hollanda Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Türkiye’de merkezi Gaziantep olmak üzere, birbirinden farklı toplamda 81 ilde hizmet verdiğimiz Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz bulunuyor. Verdiğimiz vize başvuru desteği çerçevesinde, sizlere Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin ve Şanlıurfa da dahil olmak üzere, her ilde hizmet veriyoruz.

Hollanda vizesi ihtiyaçlarınız için uygun bir başvuru ofisi arıyorsanız, sizleri Hollanda Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep ofisimizde görüşme yapmak üzere davet ediyoruz.

Yapacağımız görüşmede gerçekleştirilen danışmanlık hizmeti ve Hollanda vizesi almak için ihtiyaç duyacağınız evrak listesi, ilk randevuya özel olarak ücretsiz hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Sunduğumuz hizmetleri ofis ve şehir fark etmeksizin, Türkiye’nin her noktasında aynı kalitede ve aynı özveri ile gerçekleştiriyoruz.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi – Adana

Adana, Hollanda Vize Başvuru Merkezi ofisinden, Adana’da bulunan vatandaşlarımıza ya da vize ihtiyacı duyduğunda Adana şehrinde bulunan vatandaşlarımıza hızlı vize hizmeti veriyoruz. Verdiğimiz hizmet konusunda, vize başvuru tamamlanma süreci ve vize alım süreci adına %99 oranlarında, oldukça yüksek bir başarı oranı sergiliyoruz.

Hollanda Krallığı, Avrupa’da yer alan Hollanda (Kuzey Avrupa Holland & Nederland yerleşimi) ve Karayiplerde bulunan Hollanda Antilleri’nden oluşuyor.

Hollanda vizesi dendiğinde, akıllara her ne kadar Hollanda’nın Avrupa’da bulunan toprakları gelse de alacağınız vize ile isterseniz Hollanda Antilleri’ne, yani karayiplere de gidebiliyorsunuz. Vize Başvuru Merkezi, Adana ofisi ile 90 günlük Hollanda vizesi almak için Schengen vizesi alabildiğiniz ve bahsi geçen seyahatleri gerçekleştirebildiğiniz gibi aynı vize ile Avrupa Schengen bölgesi ülkelerine de giriş yapabiliyorsunuz.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Hollanda vizesi almak ve Vize Başvuru Merkezi hizmetlerimizden faydalanmanız için İstanbul, Ankara, İzmir gibi illerimizde olmak zorunda değilsiniz. Bu hizmeti, sizlere Türkiye’nin her ilinde ve kesintisiz olarak sağlıyoruz.

Hizmet sağladığımız illerimizden biri olan Hatay’da, siz değerli müşterilerimize özel olarak çalışan Hollanda Vize Başvuru Merkezi, tüm işlemleriniz, soru ve sorunlarınız için yanınızda yer alıyor.

Türkiye’nin vize edindirme öncüsü olarak, vize bürokrasisi ile başa baş kalmanıza ve bu bürokrasi sebebi ile stres yaşamanıza son veriyoruz.  Bizimle çalıştığınızda, aklınızda vizenizin hangi aşamada olduğu, onay alıp almadığı ya da başka sorular bulunmuyor.

İşinizi devraldığımız andan itibaren, gerekli tüm prosedürleri yerine getiriyor ve sizleri her aşamada bilgilendirerek hareket ediyoruz. Hatay’da ki Hollanda vizesi başvurularınız için bizimle irtibata geçin.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta yaşıyor olan siz değerli misafirlerimizi Vize Başvuru Merkezi ofisimizde ağırlamak ve Hollanda vizesi almak konusundaki sorularınızı yanıtlamak bizler için şereftir. Bu ve benzeri sorularınız adına olduğu gibi siz değerli müşterilerimiz için başvuru gerçekleştirmek de yerine getirebildiğimiz unsurlar arasında.

Türkiye’nin en önemli vize edindirme kuruluşlarından biri olarak %99 oranlarında gerçekleştirdiğimiz başarı hikâyemiz, sizler için gerçekleştireceğimiz Hollanda vizesi başvurusu Almanya Vizesin’de olduğu gibi için referans niteliği taşıyor.

Akdeniz Bölgesi’nde her ilde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da bu hizmeti almak üzere danışmanlık vazifesini üstlenen ekip arkadaşlarımız ve Hollanda Vize Başvuru Merkezi ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Anamur, Mut, Silifke, Erdemli, Toroslar, Tarsus ve Akdeniz gibi ünlü ilçeleri ile bilinen Mersin’de Hollanda vizesi başvurusu gerçekleştirmek ister miydiniz? Eğer daha önce haberiniz olmadıysa, bu işlemin mümkün olduğunu belirtmek istiyoruz.

Akdeniz’in önemli şehirlerinden biri olan ve yoğurdu, muzu, sahilleri ile gönülleri çalan şehri Mersin, turizm için olduğu kadar ülkemize kattığı değerler açısından da önemli bir şehrimiz. İlimizde var olan Hollanda Vize Başvuru Merkezi ofisimiz, 7/24 hizmetinizde olup, bu doğrultuda özverili ekip arkadaşlarımız ile çalışmalarına devam ediyor. Konu hakkında soru ve taleplerinizi iletmek ve Hollanda vizesi almak üzere, Vize Başvuru Merkezi ofisimizi arayabilirsiniz.

Hollanda Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Gerek Hollanda’nın Avrupa’da bulunan anakarasına, gerekse de karayiplerde yer alan Curaçao, Sint Maarten ve Aruba adalarına gitmek üzere, Hollanda Schengen vizesi alabilirsiniz. İş, ticaret, eğitim, tıbbi, aile birleşimi ve daha nice konuda, bu ülkeye gidebilmeniz mümkün. Bunu sağlamanız adına, Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlarımız için çalışan Hollanda Vize Başvuru Merkezi Şanlıurfa ofisi, çevre illerden gelecek olanlara da hizmet sağlıyor.

90 güne kadar olan seyahatleriniz için Schengen vizesi, 90 günden uzun sürecek olan seyahatleriniz için ise ulusal Hollanda vizesi almak istiyorsanız, Şanlıurfa ofisimizi arayın, çalışmalarımıza derhal başlayalım. Hollanda vizesi başvuruları ortalama 7-15 gün içerisinde sonuçlanan bir işlemdir.

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nelerdir?

Hollanda konsolosluklarına vize başvuru sahipleri şahsen başvurmalı ve talep ettikleri vize türünde gerekli vize evraklarını teslim etmelidir.

Hollanda Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Görev Alanı Nedir?

Hollanda konsolosluğu Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Hatay ve çevre illerdeki vize talebinde bulunan vatandaşlara hizmet verir.

Hollanda Konsolosluk İşlemleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Hollanda vizesi randevu işlemleri

Hollanda Vizesi; Pasaport Vize Randevu İşlemleri

Avrupa’nın sömürgecilik tarihine bakıldığında, Fransa ve İngiltere ile birlikte, Hollanda’nın da o tarihlerde sıkça adının geçtiğini görebilirsiniz. Özellikle okyanus ve denizlerde hüküm süren bu üç ülkeden biri olan Hollanda, kara bütünlüğü küçük bir Avrupa ülkesi olmasına karşın, denizaşırı adalar ve sınırlara sahip ülkelerden biri.

Hollanda, meşruti monarşi, yani yarı demokratik krallık ile yönetilen bir ülke olmasına rağmen, Avrupa Birliği’nin kurucu üyelerindendir. Hali hazırda Hollanda ismi, ülkenin batı yakasından gelirken, Hollanda Krallığı ise batıda Holland, doğuda Nederland adlı bölgelerin birleşmesi, ek olarak Karayipler’de bulunan Hollanda Antilleri’nin eklenmesi ile oluşur.

Hollanda Krallığı’na bağlı Aruba, Curaçao ve Sint Maarten ülkeleri ile birlikte, Bes adaları da Avrupa Birliği’ne bağlıdır. Ancak, bu 6 ada Schengen Bölgesi’ne bağlı değildir. Hollanda’nın Avrupa’da bulunan toprakları ise Schengen Bölgesi içerisinde yer alır.

Kısacası, Hollanda’ya gitmek istiyorsanız, Avrupa’da bulunan toprak bütünlüğü içinde seyahat etmek üzere Schengen vizesi almak zorundasınız. Bunun yegâne sebebi ise Türk Bordo Pasaport sahibi vatandaşlarımızın Schengen Bölgesi ülkelerine vize alma zorunluluğudur. Hollanda vizesi, ortalama 7-15 günde sonuçlanır.

Hollanda Vize Randevusu Açıldı

Hollanda vize randevusu açıldı mesajını almak ve konsoloslukta yapacağınız mülakata katılmak, Hollanda vizesi işlemlerinin son ayağıdır. Bu noktaya kadar başta bizler ile kuracağınız iletişim de dahil olmak üzere, birçok prosedürün yerine getirilmesi gerekiyor. Hollanda vizesi almak üzere, vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurabilir, Hollanda Başkonsolosluğu ile ya da Büyükelçiliği ile de irtibata geçebilirsiniz.

Doğrudan konsolosluk irtibatı kurularak yapılacak işlemlerde, size hizmet ya da danışmanlık gibi özel bir yardımda bulunulmaması sebebi ile hazırlayacağınız evraktan, hangi vizeye başvuracağınıza kadar tüm sorumluluk size aittir. Bu durum, en ufak hatada vize reddi problemi yaşamanıza neden olabilir.

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Vize başvuru merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz başvurularda, fiziksel olarak ofislerimize gelmeniz gerekmez. Sizler ile aşama aşama, sürekli iletişim halinde olur ve talebinize en uygun vizeyi belirleriz.

Hemen akabinde, tarafınıza Hollanda vizesi için gerekli olan belgeler listesini yollarız. Belgelerinizi hızla temin ederek tarafımıza yönlendirmenizi takip eden süreçte, sizler için Hollanda vize randevusu oluşturur ve son aşama için hazır hale geliriz. Bu sayede hiçbir aşamada sorun yaşamazsınız.

Hollanda Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Hollanda vizesi, Schengen vizesi olarak alındığı gibi farklı kategorilerde de alınabilir. Schengen Bölgesi’nin bütünlüğünü en çok savunan ülkelerden biri olan Hollanda, bu anlamda Avrupa Birliği’ni temsilen, en katı anlaşmaların da sahibidir. Ancak, ülkeye yapılan turistik seyahatler, ticari seyahatler, öğrenci seyahatleri, aile ziyaretleri gibi konularda endişe yaşamanıza gerek yok.

Zira Hollanda’nın geçimi zaten tarım ile birlikte bu konulara bağlı. Ferah seviyesi yüksek olan Hollanda için vize almak istiyor ve bu vizeyi uzun süreli temin etmek istiyorsanız, bu durumda MVV tipi vize başvurusu da gerçekleştirebilirsiniz. MVV tipi Hollanda vizesi, uzun süreli kalış ya da geçici kalış vizesi olarak da bilinir.

Hollanda’ya gitmek isteyenler için Hollanda vizesi almak üzere oluşturulan vize çeşitliliği şu şekildedir;

 • Hollanda Schengen vizesi (Tek girişli, Çift Girişli, Çok girişli)
 • Hollanda Turist vizesi
 • Hollanda Ticari vize
 • Hollanda Aile, Akraba, Arkadaş vizesi
 • Hollanda Transit vize
 • Hollanda Gemici vizesi
 • Hollanda Şoför vizesi
 • Hollanda Kültür vizesi
 • Hollanda Öğrenci vizesi
 • Hollanda kültür, Spor ve Faaliyet vizesi
 • Hollanda Antilleri vizesi
 • Ekspres Vize

Hollanda Vizesi Ücretleri Güncellendi

Eğer Hollanda’ya 2023 yılında seyahat gerçekleştirmeyi düşünüyor, ancak 2019 yılı vize ücretleri hakkında bilginiz bulunuyor ise şunu bildirmek isteriz ki, 2023 yılında Hollanda vizesi ücretleri güncellendi. Yapılan güncelleme, her yıl olduğu gibi yılın ilk ayından itibaren geçerli olmuş durumda. Bu sebeple de 2019 yılı vize ücretleri yerine, Hollanda vizesi harcı ödemelerinizi 2023 yılı güncel tablosuna göre yapmalısınız.

Ödemeler için online bir portal kullandıran Hollanda, bununla birlikte gişe ödemelerine de yer veriyor. Size düşen konu ise ödemeyi yaparak, ilgili harç ödeme dekontunu temin etmek. Bu belge olmadan, Hollanda vizesi almak için gereken belgeler listesi tamamlanamayacağından, Konsolosluk randevunuzda sorun yaşarsınız. Bu gibi durumlara mahal vermemek adına, vize başvuru merkezimizde eksiklerinizi kontrol eder ve sizleri problemlerden koruruz.

Hollanda güncel vize ücretleri;

 • Hollanda Schengen vizesi – 80 €
 • Hollanda Turist vizesi – 60 €
 • Hollanda Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti vizesi – 60 €
 • Hollanda Ticari vize – 60 €
 • Hollanda Gemici vizesi – 60 €
 • Hollanda Transit vize – 60 €
 • Hollanda Şoför vizesi – 140 €
 • Hollanda Antilleri vizesi – 140 €

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Tüm aşamaları birer birer geçtiğimiz, Hollanda vizesi türünü belirlediğimiz, evrakları hazırladığımız, vize harcını yatırdığımız, dekontunu temin ederek evraklar içerisine yerleştirdiğimiz noktada, son olarak evrak kontrollerinizi de gerçekleştiriyoruz.

Herhangi bir sorun oluşmadan önce yapılan bu kontrollerde, sorun teşkil eden bir evrak bulunuyor ise bu evrakı düzeltiyor ve belgelerinizi tamamlıyoruz. Bu aşamada gerçekleşmek zorunda kalınan tek adım ise Hollanda Konsolosluğu’nda yapılacak olan mülakat. Vize ve pasaport randevusu işlemi olan bu mülakat, birçok ülke için aynı prosedürlere sahip ve son nokta kontrolü ile vize teyidinin gerçekleştiği bölümdür.

Sizler için belirtilen randevu tarihinde, Hollanda Konsolosluğu’nda bulunmanız ve mülakata katılmanız sonrasında, Hollanda vizesi almak üzere probleminiz kalmaz ve vize onayı almanız durumunda en geç 7-15 gün içinde vizeniz hazır olur. Vizenizi konsolosluktan alarak tarafınıza ulaştırma mutluluğu ise bize aittir.

Hollanda Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri S.S.S

Hollanda vize randevusu nasıl alınır?

Hollanda kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezi VFS Global merkezlerinden randevu almak gerekir. Uzun süreli vizeler için vize başvuru sahibi Hollanda Konsolosluklarından randevu almalıdır.

Hollanda Konsolosluğu Nasıl Randevu Alınır?

Hollanda Konsolosluğuna (0312) 409 18 00 ya da (0212) 393 21 21 numaralı telefondan veya [email protected] mail adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Konsolosluğu İşlem sayfamızı ziyaret ediniz.

Covid 19 – Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda Covid bilgileri

KORONAVİRÜS SALGININDA HOLLANDA VİZESİ

Koronavirüsü hayvanlarda bulunan bir virüs olmasına rağmen mutasyon geçirerek insanlara zarar verebilen bir virüs haline gelmiştir. Ayrıca insandan insana bulaşıcı bir özelliğe sahiptir. Yayılım hızı o kadar yüksektir ki kısa bir süre içerisinde neredeyse bütün ülkelerde kendisini göstermiştir.

Ülkelerde, virüsün bu yayılım hızını dikkate alarak belirli kısıtlamalarla pandeminin önüne geçmeyi amaçlamaktadır. Bu önemlerden en radikali ülkelerin turist ziyaretini sağlayacak vize başvurularını askıya alması olmuştur.

Hollanda’da virüs önlemleri kapsamında vize başvurularını kapatmış ülkeler arasında yer almaktadır. Kendi bünyesine yabancı ziyaretçi kabul etmeme kararı ile birlikte kendi vatandaşlarına da yurt dışı seyahati konusunda yasak getirmiştir.

 İleri Tarihli Hollanda Vizesi Alınabilir Mi?

Hollanda’ya gitme planları yapan birçok insan vize başvuru koşullarını randevu tarihinden çok önce tamamlamış olmasına rağmen iptal duyurusu ile randevulara dahi gidememişlerdir.

Şu an için de Hollanda seyahati adına vize randevusu verilememekte ve vize başvuruları ikinci bir duyuruya kadar kabul edilmemektedir. Bu durumun oluşmasının ardından insanların aklına gelen soru ileri tarihli bir Hollanda Vize başvurusu gerçekleştirebilir miyiz? olmuştur.

Covid 19 - Hollanda Vize Başvurusu

Covid 19 – Hollanda Vize Başvurusu

Bu sorunun yanıtı yetkili birimlerden gelen net karara göre hayır olarak cevaplandırılmıştır. Çünkü Hollanda Vize başvurularının açılış tarihi şu anlık ön görülememektedir.

Bu yüzden şu an için ileri tarihli hiçbir vize işlemi kabul edilmemektedir. Ayrıca,  ileri tarihli başvuruların kesin olarak kapatılmasının yanı sıra şu an için de hiçbir şekilde Hollanda Seyahat Vize başvurusu yapılamamasının hatırlatılmasında yarar var.

Onaylanmış Olan Vizelerin Süresi Uzatılabilir mi?

Ülkemizdeki bazı insanlar Hollanda seyahat planını virüsün ortaya çıkısından çok daha önce yaparak, vizesini de virüsten çok önce almış bulunmaktaydı.

Yani Hollanda’ya seyahat kısıtlaması getirildiğinde kimi vatandaşımızın elinde ziyaret için gerekli olan evraklar tam olarak bulunmaktaydı.

Askıya alınan yurt dışı seyahatleri ile birlikte vizesi olsa dahi insanların Hollanda’ya gidişi engellenmiş oldu. Ayrıca koronavirüs pandemisinden önce alınan vize belgelerinin uzatılabilmesinin imkânsız olduğu yetkili birimlerin aldığı karar neticesinde tüm halka duyuruldu. Virüs tamamen ortadan kaybolup Hollanda seyahati için bir engel kalmadığı zaman bu ülkeye ziyaret planı olan insanların yeniden bir vize çıkartması zorunlu hale gelmiştir.

Covid 19 – Hollanda Vize Başvurusu S.S.S

Hollanda'ya Girişlerde Covid Testi İsteniyor mu?

Hollanda'ya girişte negatif bir Covid testi sonucuna ihtiyacınız vardır.

Hollanda Vizesi Covid Uygulamaları Nedir?

Hollanda'ya giriş esnasında aşılarınızın tam olması ve negatif bir PCR testi sonucuna ihtiyacınız vardır.

Hollanda Covid Vize Veriyor mu?

Hollanda seyahati yapacaksanız Hollanda Krallığı vize işlemlerine devam etmektedir. Gerekli evraklarınızı tamamlayarak Hollanda vizesi alabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücret sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır: (Güncel Kılavuz)

Hollanda vizesi nasıl alınır

Hollanda Vizesi

Avrupa ülkesi olan Hollanda da diğer birçok ülke gibi vizesiz giriş kabul etmemektedir. Bu ülkeyi ziyaret etmek istiyorsanız öncelikle vize almak zorundasınız. Seyahat öncesinde size uygun vizeyi seçerek başvuru merkezlerinden vize almak için işlem başlatmalısınız. Başvuru merkezi sizden evraklar isteyecektir. İstenen evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmelisiniz.

Eğer ki hususi (yeşil), Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) pasaportlarından birine sahipseniz pasaportunuzun süresi dolmamış olduğu taktirde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vize olmadan giriş yapmanız mümkündür. Pasaportunuzun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. Daha eski pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Kırmızı pasaport sahibi iseniz ve Schengen vizenizin olması dahilinde Schengen ülkesi olan Hollanda’ya vize almadan da gidebilirsiniz.

Schengen vizenizin olması dahilinde ilk olarak Hollanda’ya seyahat etmeniz dahilinde diğer Schengen ülkelerini de gezmeniz mümkündür. Bu ülkeler arasında Belçika, Almanya, Fransa, Norveç, İtalya, Polonya gibi ülkeler yer almaktadır. Bu ülkeler genel olarak vize işlemelerinden aynı prosedürü uygulamaktadır. Belirlenen prosedürler doğrultusunda vize işlemleri yapılmaktadır. Aksi takdirde vize işlemleri sonuçlanmaz.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi için alacağınız belgeler seyahat amacınıza göre değişmektedir. Amacınız ne ise ona göre hazırlayacağınız belgelerle konsolosluklara ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. Bunun dışında başvuru yapılacak merkez bulunmamaktadır. Belirlenen merkezlere giderek vize türünüze uygun hangi evrakların istediğini öğrenebilirsiniz. Vizeniz için gerekli olan evrakları belirtilen süre içerisinde başvuru merkezlerine teslim etmelisiniz.

Schengen vizesi almak istiyorsanız konsolosluktan başvuru yapamazsınız. Kısa süreli vizeleri yetkili vize merkezlerinden başvuru ile alabilirsiniz. Vize merkezlerine giderek kısa süreli seyahatleriniz için vize çıkartabilirsiniz. Başvurunuzu en az 30 gün önce yapmanız sizin için daha doğru olacaktır. Vize başvurusu sonucunda oluşabilecek aksaklık sonucu seyahatiniz gecikebilir. Bu yüzden 30 gün önceden vize işlemlerine başvurmalısınız.

Başvuru yapabilmek için sahip olmanız gereken başlıca belgeler şunlardır:

 • En az 2 sayfası boş ve son yolculuğunuzdan sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaport.
 • Vize için başvuru formu
 • Vize için talep dilekçesi
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Konaklama için ayarlanmış otele dair rezervasyon bilgileri
 • Maddi durumunuzu gösteren bazı belgeler (tapu, kira kontratları, ruhsat ve banka hesap dökümleri)
 • Aktif banka hesaplarının 3 aylık dökümü (hesabınızda en az 3000 TL olması gerekmektedir.)
 • 3000 Euro’luk sağlık sigortası

Seyahat amacınıza göre hangi ek belgeleri almanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Aksi takdirde eksik belge teslim ettiğinizde vize işleminiz onaylanmaz. Bunun yanında evrakları doğru bilgiler ile doldurmalısınız. Yanlış bilgiler tespit edildiğinde vize işleminiz onaylanmayacaktır.

Vize başvuruları konsolosluk tarafından istenen harç bedeli ödenmediği taktirde kabul edilmez. Bu sebeple başvurularınızın işleme ve değerlendirmeye alınmaya başlaması için belirlenen vize ücretlerini ödemeniz gerekmektedir. Başvuru evraklarınızı arasına vize için ödemiş olduğunuz tüm ücretlerin dekontlarını da koymanız gerekiyor. Evraklarınızı tamamladığınızda başvuru merkezine eksiksiz bir şekilde teslim ederek vize başvurusunu yapabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Türleri

90 Gün ile Sınırlı Schengen Vizesi

 • Hollanda Turistik Vize: Hollanda’ya tatil, gezi için gidecekseniz bu vizeyi almanız yeterlidir.
 • Hollanda Ziyaret Vizesi: Eğer ki orada yaşayan ailenizi, arkadaşınızı ziyaret amacı ile gitmek istiyorsanız bu vizeyi alabilirsiniz.
 • Hollanda Sportif faaliyetler, kültürel etkinlikler için Schengen vizesi alabilirsiniz
 • Hollanda Ticari Vize: Hollanda’ya gidiş nedeniniz iş gezisi fuar gezisi gibi bir sebepse bu vizeyi almanız gerekmektedir.
 • Hollanda Sağlık ve Tedavi Vizesi
 • Hollanda Transit Vizesi

Hollanda Uzun Süreli Ulusal Vize (D Vizesi): Bu vizeyi aldığınız taktirde Hollanda’da 90 günden fazla aralıksız kalabilirsiniz. İkamet için de bu vizeyi almanız yeterlidir.

90 Günden Uzun Ulusal Vize Alması Gerekenler

 • Hollanda Erasmus Vizesi: Erasmus ile veya personel değişim programı ile gidecekseniz bu vizeyi almanız gerekmektedir.
 • Hollanda’da öğrenciyseniz
 • Dil kursu için gidecek kişiler
 • Hollanda’da staj yapacaklar
 • Araştırmacılar ve bilim insanları
 • Hollanda’ya çalışmak için gidecek olan kişiler
 • Ailesinin yanına taşınacak olanlar
 • Hollanda’da evlenecek olan kişilerin Ulusal Vize alması gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Ücretleri Ne Kadardır?

Hollanda’ya vize almak için başvuru yapacağınız zaman öncelikli olarak bazı şeyler için bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Konsolosluk harcı ve vize merkezlerindeki bazı hizmetler için belirlenmiş tutarlar bulunmaktadır.

Konsolosluk için yatıracağınız harç tutarları turistik, ticari, ziyaret, transit, kültürel amaçlı vizeler için 105 Euro’dur. 0 ila 6 yaş arasındaki çocuklar için 25 Euro, 6 ila 12 yaş arasındaki çocuklar için de 65 Euro konsolosluk harcı alınmaktadır.

Sağlık sigortası için de ayarlayacağınız kuruma bağlı olarak fiyat değişebilmektedir. Ortalama fiyat şu şekildedir:

14 Günlük Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 10 Euro
1 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 18 Euro
2 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 25 Euro
3 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 30 Euro
6 Aylık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 40 Euro
1 Yıllık Seyahat Sağlık Sigortası Ücreti: 60 Euro

Hollanda Vizesi Hangi Şartlar İle Alınır?

Başvuruda bulunabilmek için de gerekli birkaç gerekçenin sizde olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse Türkiye’de düzenli bir hayatınız olması gerekmektedir. İş ve aile hayatınız düzenli ise başvuru yapabilirsiniz.

Sorunsuz bir şekilde vize almak istiyorsanız çalıştığınız yerde en az 1 yıl geçirmiş olmanız gerekmektedir. Konsolosluk için en az 3 aylık çalışma belgeleri bazı durumlarda yeterlidir ancak garanti olmasını istiyorsanız en az 1 yıllık sabit işinizin olması gerekmektedir.

Gelirinizin belgelerle ispatlanabilmesi gerekmektedir. Çalıştığınız yerden aldığınız düzenli maaş veya bir mülke sahipseniz oradan gelen kira gibi maddi gelir kaynaklarınızı geçerli evraklarla vize alacağınız yere kanıtlamanız gerekiyor.

Hollanda vizesi şartları arasında banka hesabınızda bir miktar paranızın bulunması gerekiyor. İnternet üzerinden uçak biletlerini araştırarak bir ortalamasını alın. Aynı şekilde size uygun bir otel odası için de araştırma ile fiyatları ortalayın. Daha sonrasında Hollanda’da geçireceğiniz her gün için, davetiye ile gidiyorsanız 40 Euro, davetiyeniz yoksa 100 Euro olarak gündelik masraflarınızı da ekleyerek bir gider tablosu çıkartın. Banka hesabınızda en az bu ortalama ile aldığınız giderler kadar miktarda bir para bulundurmanız gerekmektedir.

Hollanda Vize Başvuru Sonucunun Ret Alma Sebepleri

Hollanda Vizesi için başvuru yapıp sonuçlarını beklemeye başladığınızda ret almış olmanız sizi üzmesin. Bir yerlerde hata yapmış olabilirsiniz. Genel olarak başvurusu ret almış kişiler evraklarda eksiklik veya bir yanlışlık yapmaktadırlar. Seyahat amacınızı doğru bir şekilde belirtemediyseniz de başvurunuz ret almış olabilir. Banka hesaplarınızda yeterli miktarda para bulunmaması da bir nedendir. Vize geçerlilik sürenizin sonunda Türkiye’ye döneceğinizi net bir şekilde kanıtlayamadığınız zaman başvurunuz onaylanamaz.

Hollanda’da kalacağınız otel için rezervasyon yaptırmadığınız veya hatalı yaptırdığınız taktirde yine ret almanız olasıdır. Eğer daha önce Hollanda’ya gitmiş ve herhangi bir suç işlemiş iseniz veya bir önceki seyahatinizde vize sürenizi aşmış iseniz vize alamazsınız.

Vize için ödediğiniz zamanı ve parayı geri alamazsınız. Bu sebeple her şeyi eksiksiz ve usulüne göre yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır: (Güncel Kılavuz) S.S.S

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda kısa süreli vizeleri için yetkili vize başvuru merkezlerinden, uzun süreli Hollanda vizeleri için Hollanda konsolosluklarından şahsen randevu alınmalıdır.

Hollanda Vize Evrakları Nelerdir?

Hollanda vizeleri için temel evraklar; Hollanda vize başvuru formu ve dilekçesi, 2 adet biyometrik fotoğraf, pasaport ve kimlik belgeleri, Banka hesap özeti ve gelir belgeleri, adli sicil kaydı ve vukuatlı nüfus kaydı, seyahat sağlık sigortası, ulaşım ve konaklama rezervasyon bilgileridir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda kısa süreli vizelerinin sonuçlanma süresi 5-7 iş günüdür. Uzun süreli Hollanda vizelerinde bu süre 15-30 günü bulabilir.

Hollanda Vize Randevu sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Vize Başvurusu (Güncel Kılavuz)

Hollanda vize başvuru bilgisi

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda, Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkelerden sadece bir tanesidir. Kişiler ilk başvurularında Hollanda’da 180 gün içerisinde 90 gün konaklama imkânı veren Hollanda Schengen müzesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Türkiye sınırları içerisine ait borda pasaport sahipleri kişiler istisnai durumlar dışında tanınan bu süre olmak ile birlikte, bir daha sonraki Schengen vize başvurularında daha uzun süreler için vize alabilmektedirler.

Hollanda vize başvurusu, Hollanda ülkesinin dış temsilcilikleri olan yetkili makamların yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezi tarafından gerçekleştirilmektedir. Yetkili makamların ve büyükelçiliklerin kısa süreli bir vize tipi başvurularına doğrudan yani kendileri şahsen yapılan başvuruları kabul etmemektedir.

Hollanda Vize Randevusu İşlemleri

Hollanda vize randevusu ve parmak izin verme işlemleri için kişi vize başvuru merkezine gitmesi gerekmektedir. Ancak Hollanda vizesini sonucunda tek karar yetkisi büyükelçilik ve konsoloslukları aittir. Tam da bu noktada vize merkezi vize danışmanlığı Uzman bir filmi olarak kişiye vize sonucu hakkında karar beyan etme hakkına sahip değildir. Konsolosluk ve büyük elçiliğin vermiş olduğu olumsuz yanıtından da sorumlu değildir.

Vize merkezimize başvuru sürecinin kişinin açısından kolay ve sorunsuz bir yol ile takibini sağlayarak kendisinden vize danışmanlık hizmeti alan başvuru sahibi müşterilerine yardımcı olmak ile yükümlüdür. Hollanda Schengen vizesi ne sahip olmak isteyen kişiler ilk önce mesleki pozisyonunu ve sosyal durumlarına uygun bir vize evrakları ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Seyahat nedenini net bir şekilde belirlenmesine ardından kişi Hollanda vize başvurusunun ilk aşamasından itibaren büyük bir önem arz etmektedir.

Kısa süreli Hollanda vize başvurusunda bulunacak olan kişiler seyahat nedenine göre başvur da bulunacağından dolayı evraklarda baş vuru türü ile alakalıdır. Örnek verecek olursak aile ziyareti adına başvuruda bulunacak kişi, Hollandaya ziyarette bulunacağı yakının tarafından gönderilen davetiye başvuru evrakları arasında olması gerekmektedir. Benzer bir şekilde ticari bir neden doğrultusunda Hollandaya gidecek olan kişi ancak bir fuar ya da konferans daveti üzerine seyahat etmesi icap ediyor ise, davet eden kuruluş tarafından bir davetiye yazısı alması gerekmektedir.

Hollanda vizesi almak adına turistik, ticaret, aile ve arkadaş ziyareti, konferans fuar ziyareti kategorilerindeki işlemleri vize merkez aracılığıyla kişi gerçekleştirebilmek dedir. Hollanda vize başvurularında Türkiye sınırları içerisinde bulunan bölge ayrımı yapılmamaktadır. Bu nedenden dolayı kişinin evrakları vize merkezde kargo ya da kurye yoluyla gönderdiği taktirde vize talebi hemen işleme alınmaktadır. Kişi ayrıntılı bilgi için vize merkezleri ile iletişime geçebilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Hollanda vize başvurusunun aslında 3 konuyu beraberinde getirmektedir. İlk önce Hollandaya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat gerçekleştirecekleri tarihe dikkat etmeleri gerekmektedir. Hollanda ülkesine vize başvurusu ne zaman yapılır diye sorulacak olur ise, minimum bir ay öncesinden başvuru yapmak yeterli ve uygun olacaktır.

Yetkili makamların yoğun olmasına bir önlem olarak bir ay önceden başvurması gereklidir ve bu sayede vize işlemleri engele uğramadan ve zaman kaybı yaşanmadan gerçekleştirle bilmektedir. Ancak diğer bir taraftan ise yetkili makamların evrak talep işlem süresi uzayabilmektedir. Başvuru, bu bilgiler doğrultusunda yapılarak hazırlanmalıdır.

İkinci önemli bir konu ise Hollanda vize başvurusunu nereden yapılacağıdır. Hollanda vizesi başvurusu nereden yapılır sorusuna yanıt olarak, Hollanda Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu vize başvurusunu İstanbul ilinde bulunan Hollanda Başkonsolosluğu ve Ankara ilinde bulunan büyükelçilik tarafından kabul edilmektedir. Yetkili makamların çalışma saatleri günden güne değişiklik göstermektedir. Pazartesi ve perşembe günleri saat sabah sekiz ve öğlen 12 arasında olan çalışma saati vize bölümü başvuruları ise pazartesi ve cuma içerisinde sabah sekizden 11 saatleri arasında kabul edilmektedir. En kolay Hollanda vizesi etmenlerin de Hollanda’ya seyahat edecek olan kişilerin vize başvurusunu bireysel bir şekilde yapamayacağı düşünülüyor işte en iyisicilik bir danışmanlık hizmeti veren aracı kurumdan destek alınmasıdır.

Merkezde bu danışmanlık kurumlarından sadece bir tanesi olarak bilinmektedir. Vize merkezleri görevli ülke uzmanları kişinin her zaman yanındadır. Uzmanlar tarafından kişinin tarafına yollanacak olan bilgilendirme mailinde kişinin başvurusu ile alakalı hazırlanması gereken evraklar sırasıyla belirtilecektir. Bu evrakların hazırlanıp elden ya da kargo ile vize başvuru merkezleri ülke uzmanları arkadaşlarına gönderilmesi gerekmektedir.

Evrakların güncel olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanıp bilgilendirme kişinin mail ya da telefon ile tarafına yapılmaktadır. Hollanda vize başvurusu nasıl yapılır sorusuna kişi daha detaylı bir yanıt almak isterse vize başvuru merkezleri ile iletişim haline geçebilme hakkına sahiptir. Hollanda vizesi konusunda başvuru merkezleri nde uzman temsilciler ile kişi iletişim kurabilmektedir vize merkezi nde görevli olan Hollanda vize bölümü temsilcilerini arayarak süreci başlatabilme hakkına sahiptir. Hollanda vizesini ait bilgi maili nde bulunan gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Vize merkezindeki görevli Hollanda vizesi bölümü yetkililer başvuru evrak listesini eksiksiz bir şekilde hazırlamaktadır ve başvuru dosyasını tamamlamaktadır.

Hollanda Vizesi Evrak Teslim Süreci

Hollanda vizesi adına hazırlanan tüm evraklar kargo ile ya da elden vize merkezi yetkililerine teslim edilmesi gerekmektedir. Hollanda vize bölümü tarafından kişinin durumuna uygun olarak kişiye yönlendirilmiş olan bilgi maili nde bulunan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Dosya hazır bir hale getirildikten sonra yetkili makamlara beyan edilmelidir. Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında iletişim tamamen Hollanda vize bölümüne aittir.

Biyometrik bilgilerin beyanında ise Hollanda vize bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden daha sonra herhangi bir Schengen iyi ülkesi parmak izi beyanında bulunmamış ise kişi, vize başvuru merkezine gelerek parmak izi beyan etmek üzere davet edilecektir. Belirtilmiş olan tarihten sonra engel vizesi almış olan parmak izi bilgileri beş yıl süre içerisinde sistem içerisinde kayıt edilmektedir. Kişi bir sonraki yapacak olursan gel vizesi için parmak izi işlemine muhatap tutulmaktadır. Rize merkez yetkilileri, biyometrik verilerini beyan edecek olan kişiler için süreç boyunca asistanlık edecek ve engelsiz bir şekilde başvuru işlemlerini ttamamlayacaktır.

Pasaport tesliminde ise Hollanda’nın yetkili makamları vize departmanı, biyometrik bilgilerini beyan etmiş ve biyometrik verilerini beyan etmeye gerek bulunmayan başvuru yapacak olan kişilerin işlem sürecini tamamladıktan daha sonra üç ya da dört iş günü içerisinde pasaportunun teslimini gerçekleştirmektedir. Kişi resmî tatilleri ve yoğunluğu göz önünde bulundurarak bu sürenin değişeceğini onay vermektedir.

Hollanda seyahati adına Schengen vizesi başvurusunda hazırlanması gereken evraklar arasında bulunan dilekçe İngilizce yazılarak teslim edilmesi gerekmektedir. Dilekçede Hollandaya gerçekleştirilecek olan seyahatin hangi tarihler arasında yapılacak olduğu, ne amaç ile gidildiği ve seyahat masrafları kimin tarafından karşılanacağının da bilgisinin yer alması gerekmektedir.

Kişinin yazmış olduğu dilekçe içerisinde detaylı bilgilendirmelerin yapılması ve dilekçeyi destekleyecek evrakların ibraz edilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Hollanda vize başvurusu işlemleri sırasında gerekli görülen tüm evrakların yetkili makamlara doğru ve eksiksiz bir şekilde iletilmesi çok önemlidir. Kişinin başvuru sürecini uzatmaması adına, kişi başvuruda bulunmadan önce evrak listesinin güncel olduğundan ve tutarlı olduğundan emin olması gerekmektedir. Kişi büyük bir titizlik ve dikkat doğrultusunda vize başvuru merkezine gitmelidir.

Hollanda Vize Başvurusu (Güncel Kılavuz) S.S.S

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvuruları kısa süreli vizelerde yetkili vize başvuru merkezine, uzun süreli vizelerde Hollanda Konsolosluklarına yapılır.

Hollanda Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Hollanda vize başvuruları ortalama olarak 5-7 iş gününde sonuçlanır.

Hollanda Vize Başvuru Şartları Nelerdir?

Hollanda vizesi almak isteyen kişiler talep ettikleri vize türünde vize evraklarını eksiksiz ve hatasız tamamlamalıdır.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Hollanda Schengen Vizesi (Güncel Kılavuz)

Hollanda Schengen vizesi ücreti

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi adına gerekli olan tüm evrakları kişisel, mesleki ve finansal evraklardır. Kişisel evraklar Seher başvuru yapacak kişi tarafından güncel bir evrak listesine göre hazırlanması şarttır. Kişi güncel evrak listesi adına yetkilendirilmiş olan firmalar ve vize başvuru merkezi tarafından iletişime geçilerek öğrene bilmektedir.

Vize merkezleri, Hollanda Schengen vize başvuruları için, Türkiye’de yapılacak olan her başvuru adına doğru evrakları bir araya getirmesi, dilekçe hazırlama, form doldurma ve dilekçe hazırlama gibi işlemleri kişiyi destek amacıyla sağlamaktadır. Ayrıca vize başvuru merkezleri kişi için randevu işlemleri için de hizmet etmektedir.

Bu belirtilenlerin yanı sıra başvuru merkezleri ve başvuru firmaları, kişi bilgilendirme amacı ile yollamış olduğu e-mail ya da SMS aracılığı ile hiçbir şekilde tarafında kişiden herhangi bir bedel talep etmemektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacak olan kişi başvuru merkezlerinin ya da firmaları arayarak gerekli evrakların güncel listesine ulaşabilmektedir.

Hollanda Schengen Vizesi Adına Gerekli Evraklar Nelerdir?

 • Pasaport: kişinin pasaportunun en son on yıl içerisinde bir geçerlik tarihine sahip olması gerekmektedir.10 yıldan eski olan pasaporta ile kişiye hiçbir şekilde Hollanda aşağı gelmez ise başvurusunda bulunamamaktadır. Bu nedenden dolayı pasaportun yetkili makamlar tarafından yenilenmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra pasaportun içerisinde eksik sayfaların bulunması ya da pasaportun yırtık olması ve bunun beraberinde deforme olması kişinin yine başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi alın engel olmaktadır. Bu neden doğrultusunda kişi farklı sebepler ile pasaportumu yenilenmesi gerekmektedir. Pasaportun içerisindeki Hollanda Schengen vizesi işlenebilir olması açısından en az iki adet sayfanın vize için boş bulundurulması gerekmektedir. AyrıcaKişinin pasaportunun da Hollandadan döndükten sonra üç ay daha geçerliliğini koruması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: kişinin son güncel halini ve son altı ay içerisinde çekilmiş ona iki adet biyometrik fotoğrafında yetkili makamların talep etmiş olduğu doğrultuda evrak dosyasını içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir. Konsolosluğun belirtmiş olduğu ölçüler doğrultusunda, arka fonu beyaz olması ve kişinin net bir şekilde gözükmesi önemli etmenlerden sadece bir tanesi. Diğer bir konu ise, kişi son altı ay içerisinde bir fotoğraf çekilmiş ve pasaporta işletmiş ise, ya da herhangi bir belge de kullanmış ise kişinin biyometrik fotoğrafı kabul edilmemektedir. Bu nedenden dolayı kişi tekrardan biyometrik fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Ancak kişi dini inanç sebebiyle başını örtme gereği hissediyor ise, fotoğraf içerisinde alnının ve çenesini net bir şekilde gözükmesi gerekmektedir. Kimlik fotokopisi: kişinin kimlik bilgilerinin yer aldığı Türkiye vatandaşına ait olan kimlik belgesinin, ön ve arka yüzünün iki adet renkli bir şekilde taranmış fotokopisi de başvuru dosyası içerisinde yer alması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: başvuruda bulunacak olan kişinin bütün Schengen ülkelerini kapsayacak bir 30.000 Euro teminat olan seyahat sağlık sigortasını ihtiyacı vardır. Ancak bu seyahat sağlık sigortası 20 Euro karşılığında da yetki sahibi edilmiş olan vize merkezleri vize başvuru firmaları tarafından sağlanabilir.
 • Rezervasyon bilgileri: başvuru yapacak olan kişinin seyahat süresi boyunca konaklayacağız otelin mi gidecek oldu uçak biletinin rezervasyon çıktı belgeleri başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapar kişinin uçak bileti üzerinde bulunan gidiş ve dönüş tarihlerinde net bir şekilde belirtilmesi zorunludur.
 • Hollanda vize başvuru formu: başvuru yapacak kişinin bu formu doldurur iken oldukça dikkatli bir şekilde formu doldurması gerekmektedir. Herhangi bir bilginin eksikliğinde ya da tutarsızlığında beyan edilmesi durumunda başvuru yapacak olan kişinin bizi değerlendirme süreci negatif bir şekilde sonuç bulmaktadır. Ayrıca form içerisinde yer alacak hatalı bilgilerin beyan edilmesinin akabinde, yetkili makamların kişi hakkında cezai işlem yaptırma uygulaması hakkına da sahiptir. Tüm bu nedenlerden dolayı kişi titiz ve oldukça dikkatli bir şekilde başvuru formunu doldurması ve vize uzmanlarının tarafına beyan edilmesi gerekmektedir.
 • Finansal evrak belgeleri: kişinin son üç aya ait şahsi banka hesabındaki banka hesap hareketlerinin beyan edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kişinin üzerine herhangi bir mülk ya da bir mal varlığı var ise bunların tapusu ve araç ruhsatı gibi evraklar başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.

Hollanda Schengen Vizesi Nedir ve Schengen Vizesi Alınırken Süreç Nasıl İşlemektedir?

Hollanda Schengen vizesi, kişilerin 180 günlük bir süre zarfı içerisinde gerçekleştirecek oldukları 90 günlük bir süreyi aşmamak kaydıyla verilmiş olan kısaTip bir vize türüdür. Schengen alanı içerisinde bulunacak olan ülkelerin havalimanlarından transit ülkeye, asıl ülkeye gidilecek olan seyahat nedenleri ile havaalanı transit vizesi de Schengen vizesi türü içerisine girmektedir. Hollanda Schengen vizesi ise, vize süresini geçerliğinin korunduğu süre zarfı içerisinde başka bir Schengen ülkesine ziyaret etme hakkına da sahiptir.

Hollanda Schengen vizesi için kişinin kullanacak olduğu pasaportun, seyahat tarihinin Bitişinden itibaren üç ay daha mevcut geçerliliğini koruması şarttır. Tüm bunların yanı sıra kişinin pasaportunun en son geçerlilik tarihi de son on yıl içerisinde olması gerekmektedir.

On yıldan eski olan pasaportla İle kişiye başvuruda bulunma hakkına sahip değildir. Vize başvuru işlemleri sırasında faaliyet gösterecek olan pasaport yırtık ya da deforme olmuş ise başvuru yapacak olan kişi pasaportunu yenilemesi gerekmektedir.

Ayrıca bu belirtilenlerin yanı sıra, kişi daha önceden Schengen ülkelerine seyahat gerçekleştirmiş ise, Hollanda Schengen vizesi başvuru işlemlerinde eski Schengen pasaport fotokopilerini çıktılarını da başvuru dosyası içerisinde ibraz etmesi gerekmektedir.

Hollanda Schengen vizesi, yetkili mercilerin görevlendirilmiş oldukları vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları aracılığı ile alınmaktadır. İstisnai durumların dışında ise kişi bizzat başvurularını yetki sahibi edilmiş olan vize başvuru merkezlerine ya da firmalarına yapması gerekmektedir.

Ancak kişi uzun süreli bir vize başvurusunda bulunacak ise, kendisi konsolosluğa giderek başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Tüm bu belirtilenlerin haricinde ise konsolosluk Hollanda Schengen vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir.

Kişinin de uygun bir vize türüne bağlı olarak durumuna bağlı engelimiz ise adına gereken evrak listesine de başvuru merkezleri tarafından iletişime geçerek ulaşabilme hakkına sahiptir. Ancak kişi daha önceden bir Schengen vizesi ne sahip ise Schengen prosedürü gereğince, bizzat başvuru merkezlerine ya da vize başvuru firmalarına giderek biyometrik bilgilerinin beyanında bulunması gerekmektedir. Hollanda engel kısa süreli bir vize kategorisi olarak bilinmektedir.

Schengen vizesi kurallarına göre kişi, 180 günlük süre içerisinde bulunan 90 günlük bir süreyi aşmamak koşulu ile seyahat gerçekleştirme hakkına sahiptir. Ayrıca burada pasaporta sahip olan kişilerin kesinlikle Hollanda Schengen vizesi işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Kişi, özel bir pasaporta sahip ise 180 günlük bir süre içerisinde bulunan 90 günü geçmemek koşuluyla vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

Ayrıca Hollanda vizesi adına tek girişli ve çok girişli bir vize verilebilmektedir. Kişilerin giriş sayısı sadece bir olarak gösterilir. Kişi çift ya da daha çok bir girişte Schengen vizesi geçerlik süresi boyunca birden fazla Hollanda ülkesine giriş yapabilme hakkına sahiptir. Hollanda Schengen vizesi sonuç alma süresi ise konsoloslukların ve büyükelçiliklerin yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

Hollanda Schengen Vizesi (Güncel Kılavuz) S.S.S

Hollanda Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi almak için yetkili vize başvuru merkezlerinden randevu almak gerekir. Talep edilen vize türüne göre vize evrakları eksiksiz ve hatasız hazırlanmalıdır.

Hollanda Schengen Vizesi Süresi Nedir?

Kısa süreli Hollanda Schengen vizesi 180 gün içinde 90 gün Hollanda'da kalma imkanı tanır.

Hollanda Schengen Vize Ücreti Nedir?

Hollanda kısa süreli Schengen vizesi konsolosluk harcı 80 Euro, vize başvuru merkezi hizmet bedeli 30 Euro'dur.

Hollanda Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.